OGŁOSZENIA PARAFIALNE – SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA (23.02.2020r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy o godzinie 17:15 na wieczorną modlitwę Kościoła czyli Nieszpory.
 2. Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy Mszę Świętą o godzinie 10:00 dla dzieci przedszkolnych w dolnym kościele. Dziś również wznawia swoją działalność kawiarenka „Kawałek Nieba”.
 3. Dziś zapraszamy na godzinę 16:00 do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Jest to czas szczególnej modlitwy, pokuty i jałmużny. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły i powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Msze Święte w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem będą o godzinie: 6:30, 8:00, 10:00, 17:00 – dla dzieci, 18:00 z Nowenną do Matki Bożej. Ostatnia Msza święta tego dnia zostanie odprawiona o godzinie 19:30.W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 1. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

godzinie 16:30 –  z udziałem dzieci,

o godzinie 17:15 –  z udziałem dorosłych,

o godz. 19:00 –  z udziałem młodzieży (szczególnie przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania).

 1. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godzinie 17:00. Zachęcamy do udziału w tym pięknym, tradycyjnym polskim nabożeństwie i do rozważania męki Pana Jezusa podjętej dla naszego zbawienia. Przypominamy, że za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Młodzieżowa Adoracja Czwartkowa (MAC) to modlitwa ludzi młodych w intencji młodych. Zapraszamy – nie tylko młodych – w czwartek o 19:30.
 3. Najbliższe spotkanie wspólnoty „Trzeba Siać Junior” odbędzie się 29 lutego o godzinie 11:00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych dołączeniem do tej wspólnoty.
 4. Kolejne spotkanie wspólnoty „Trzeba Siać” odbędzie się 6 marca o godzinie 19:00 w domu parafialnym.
 5. W sobotę zapraszamy Apostolat Maryjny Cudownego Medalika na godzinę 10:00 do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie formacyjne.
 6. Od piątku 6 marca rozpoczynamy w naszej parafii kurs przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży studiującej, pracującej oraz dla dorosłych. Zapraszamy na pierwsze spotkanie 6 marca (piątek) o godzinie 19:30 do Domu Parafialnego. Kurs nie jest alternatywą dla młodzieży ze szkół średnich.
 7. Wyjeżdzającym autokarem na Mszę Świętą do Archikatedry Warszawskiej przypominamy, że spotykamy się w piątek 28 lutego o godzinie 17:45 przed kościołem. Zachęcamy też do udania się na tę Mszę Świętą własnym środkiem transportu. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze – po każdej Mszy świętej można się dopisać do listy w zakrystii.
 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 9. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 749 total views,  2 views today