OGŁOSZENIA PARAFIALNE, SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY, 05.05.2024

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny wpatrujemy się w Maryję, Matkę Zbawiciela. Pragniemy wysławiać Ją słowami „Litanii Loretańskiej” podczas tradycyjnych nabożeństw majowych, które odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedzielę o godzinie 17:15. Serdecznie zapraszamy.

2. W dniu wczorajszym, w archidiecezji warszawskiej rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów, która potrwa do 11 maja.
Czczenie relikwii męczenników to jeden z najstarszych przejawów kultu chrześcijańskiego. Z tego powodu peregrynacja nie jest zwykłym „obwożeniem” relikwii świętych męczenników, ale jest okazją żeby pokazać męczenników, w tym rodzinę Ulmów, jako tych, którzy postąpili w swoim życiu tak jak postąpił Chrystus, oddali życie za innych.
Każda z parafii naszej diecezji jest zaproszona do modlitwy przed relikwiami błogosławionej Rodziny w wyznaczonym kościele.
I tak w poniedziałek, 6 maja o godz. 18:30, relikwie dotrą do parafii św. Anny w Piasecznie i tam będą do wtorku, 7 maja, do godz. 16:00. To właśnie do tej świątyni została zaproszona nasza parafia, aby modlić się przed relikwiami Męczenników z Markowej. Następnie relikwie zostaną przekazane do parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu.

Plan nawiedzenia relikwii w parafii św. Anny w Piasecznie przedstawia się następująco:

6.05.2024 (poniedziałek)
18.30 – Przywitanie relikwii i Msza Święta w intencji rodzin
19.30 – Czuwanie dla rodzin
21.00 – Apel Jasnogórski
21.30 – Różaniec – w intencji trudnych małżeństw, rodzin w kryzysie
22.00 – Czuwanie do godziny 23.00

7.05 (wtorek)
8.00 – Msza Święta zakończona indywidualnym uczczeniem relikwii;
9.00 –czuwanie indywidualne
10.00 – Msza Święta w intencji chorych i seniorów
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 – Msza Święta i pożegnanie relikwii

Zachęcamy do nawiedzenia relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów.
Plan zamieszczony jest na stronie Internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

3. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową jednodniową pielgrzymkę do Markowej (miejsca męczeństwa błogosławionej rodziny Ulmów) i do Przemyśla. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii.

4. W najbliższą sobotę, 11. maja, z racji wspomnienia św. Floriana, patrona Strażaków zapraszamy wszystkich naszych Parafian na Mszę świętą o godzinie 16:00, którą będziemy sprawować w intencji Strażaków i ich rodzin. Niech nasza obecność na Mszy świętej będzie wyraz wdzięczności tym, którzy nas bronią i chronią.

5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę, która odbędzie się 08-13.07. Koszt pielgrzymki to ok. 600zł. Zapewniamy opiekę duchową, ubezpieczenie, transport osób i rowerów z powrotem do Raszyna. Zapisy przyjmujemy przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie parafii. Wszystkie szczegóły pielgrzymki zostaną podane na spotkanie organizacyjnym, które odbędzie się w niedzielę, 12.05 o godzinie 15.00 w domu parafialnym. Więcej informacji u ks. Rafała

6. W tym tygodniu:
– w środę przypada uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski
i naszej archidiecezji. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. zbiorową za naszych bliskich, którym patronuje św. Stanisław, o godz. 18:00. Intencje za Solenizantów można zamawiać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio przed Mszą św.
– w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
– w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego .

Loading