OGŁOSZENIA PARAFIALNE – SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA (14.02.2021r.)

 1. „Bóg Zapłać” za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim osobom, które dokonały w ostatnim tygodniu wpłat na konto parafialne.
 2. Dziś zapraszamy na wspólne uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zaczynamy o godzinie 17.00.
 3. Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji i dystansie w kościele.
 4. Klub Honorowych Dawców Krwi „STRAŻAK” przy OSP FALENTY zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi na terenie parkingu przy kościele św. Szczepana w Raszynie. Ambulans do pobierania krwi będzie podstawiony dzisiaj w godzinach 9:00 – 13:30. Potrzebny będzie dowód osobisty i dobry stan zdrowia. Zapraszamy do włączenia się w akcję krwiodawstwa.
 5. We wtorek przypada szesnasty dzień miesiąca. Podczas Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II. Intencje można zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Będzie można również złożyć intencję do koszyczka, który przed Mszą Świętą będzie przed ołtarzem.
 6. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Jest to czas szczególnej modlitwy, pokuty i jałmużny.

 

Tego dnia obowiązuje nas post ścisły i powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych.

 

Msze Święte w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godzinie:

6:30, 8:00, 10:00, 17:00 – dla dzieci, 18:00 z Nowenną do Matki Bożej. Ostatnia Msza święta tego dnia zostanie odprawiona o godzinie 20:00.

 

W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

– godzinie 16:30 –  z udziałem dzieci,

– o godzinie 17:15 –  z udziałem dorosłych,

– o godz. 19:00 –  z udziałem młodzieży (szczególnie przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania).

 1. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godzinie 17:00. Zachęcamy do udziału w tym pięknym, tradycyjnym polskim nabożeństwie i do rozważania męki Pana Jezusa podjętej dla naszego zbawienia. Przypominamy, że za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Małżeństwa z Domowego Kościoła zapraszają na modlitwę za osoby uzależnione w czwartek o 20:00, podczas adoracji. Prośbę o modlitwę można też wrzucić do pudełka na stoliku pod chórem.
 3. W piątek zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, podczas której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Na zakończenie Mszy Świętej otrzymamy błogosławieństwo relikwiami kapłana – męczennika.
 4. W sobotę zapraszamy na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach parafialnych.
 5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 6. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 135 total views,  1 views today