OGŁOSZENIA PARAFIALNE – TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (07.03.2021r.)

 1. „Bóg Zapłać” za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim osobom, które dokonały w ostatnim tygodniu wpłat na konto parafialne. Dziękujemy za złożoną ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa Kołu Żywego Różańca pw. Matki Bożej Fatimskiej.
 2. Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji i dystansie w kościele.
 3. Dziś na Mszy świętej o 11:30 sześciu chłopców z naszej parafii zostanie włączonych do grona ministrantów. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszej modlitwie.
 4. Również w dniu dzisiejszym zapraszamy PIERWSZĄ GRUPĘ dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godzinie 16:00 w górnym kościele. Dla DRUGIEJ GRUPY Msza święta będzie 14 MARCA (Niedziela), a dla GRUPY TRZECIEJ 28 MARCA (Niedziela).
 1. Także dziś zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.
 2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

– godzinie 16:30 –  z udziałem dzieci,

– o godzinie 17:15 –  z udziałem dorosłych,

– o godz. 19:00 –  z udziałem młodzieży (szczególnie przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania).

 1. Przypominamy, że za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W naszej świątyni można składać dary i ofiary na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Kosze są wystawione przy bocznym ołtarzu. Szczególnie prosimy o składanie produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności. Z góry składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać za hojność serc.
 3. Młodzieżowa Adoracja Czwartkowa już w najbliższy czwartek o 19.30. Członkowie Duszpasterstwa Młodych św. Szczepana zachęcają do wspólnej modlitwy.
 4. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy parafialny zespół Caritas do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie organizacyjne.
 5. Od niedzieli 21 marca będzie można zaopatrzyć się w świece na stół wielkanocny.

Informujemy, że 21 marca (V Niedziela Wielkiego Postu) rozpoczniemy parafialne rekolekcje.

 1. W Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 79 total views,  3 views today