OGŁOSZENIA PARAFIALNE – TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (15.03.2020r.)

Informacja w sprawie porządku posługi liturgicznej i duszpasterskiej w naszej parafii na najbliższe dni:

 1. Prosimy o szczególną jedność w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Przede wszystkim troszczmy się o modlitwę za siebie nawzajem, polecajmy zwłaszcza osoby chore, ale też całą służbę zdrowia i wszystkich zaangażowanych w niesienie pomocy innym. Szukajmy okazji do roztropnego niesienia takiej pomocy osobom starszym, zwłaszcza tym, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Pamiętajmy też szczególnie o bezdomnych i tych, którzy wyciągną do nas rękę o pomoc.
 2. Stosujmy się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych w poczuciu odpowiedzialności za siebie i za innych ludzi.
 3. Jako duszpasterze raszyńskiej parafii czujemy się zobowiązani, by wedle słów papieża Franciszka pozostać przy naszych parafianach i otoczyć ich duchową, w tym sakramentalną opieką.
 4. Prosimy, by w zgodzie z własnym sumieniem, ale też poczuciem odpowiedzialności społecznej i miłości braterskiej skorzystać z dyspensy naszego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego z obowiązku w udziale w niedzielnej Mszy świętej. O skorzystanie z dyspensy szczególnie prosimy osoby starsze, które są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby. Osoby, które nie wezmą udziału w tym trudnym czasie we Mszy w niedzielę nie popełniają grzechu. Warto też w sposób szczególny uświęcić niedzielę swoją modlitwą osobistą i rodzinną.
 5. Informujemy, że w Kościele od wieków jest możliwość przyjmowania Komunii Świętej do rąk. Należy położyć rękę lewą na prawej, tak by ksiądz położył Ciało Pańskie na lewej ręce, następnie nie odchodząc od księdza prawą ręką spożyć Ciało Pańskie.
 • Wszystkie Msze Święte będą sprawowane według normalnego porządku. Możliwość spowiedzi w czasie wszystkich Mszy Świętych.
 • Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej będą transmitowane na naszym parafialnym profilu facebookowym:
 • Gorzkie Żale – w niedzielę o godzinie 17:00.
 • Droga Krzyżowa – w piątek o godzinie 19:00.

Nabożeństwa te będą odbywać się bez udziału wiernych (kościół w tym czasie będzie zamknięty).

 1. Zachęcamy do włączania się w modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii koronawirusa, za chorych, ich bliskich oraz za personel medyczny. Transmisja tej modlitwy na naszym profilu facebookowym:
 • od poniedziałku do soboty o godzinie 20:30
 • w niedzielę o godzinie 19:30.
 1. Informujemy, że spotkania wszystkich grup parafialnych (dziecięcych, młodzieżowych, dorosłych, grup formacyjnych przygotowujących do sakramentu bierzmowania) zostają zawieszone do odwołania.
 2. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy o kontaktowanie się z księdzem dyżurującym. Informacja o dyżurującym kapłanie będzie podana na drzwiach kancelarii.
 3. Kawiarenka parafialna „Kawałek Nieba” zawiesza swoją działalność do odwołania.
 4. Pragniemy przypomnieć o możliwości zapisania się na Mszę Świętą Beatyfikacyjną Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Zapisy od dzisiaj przyjmujemy tylko telefonicznie w godzinach pracy kancelarii.

 

 

 

 594 total views,  1 views today