OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚC CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚC CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022

 1. Zapraszamy dziś dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 16:00. Po Mszy świętej w domu parafialnym spotkanie z rodzicami, a dzieci z siostrą katechetką spotkają się w dolnym kościele.
 2. Zapraszamy dziś na godzinę 17:00 na różaniec wypominkowy oraz na Mszę świętą o godzinie 18:00 w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 3. W tę niedzielę gościmy w naszej parafii siostry Zmartwychwstanki wraz z podopiecznymi, które prowadzą specjalny ośrodek wychowawczy w Mocarzewie. Siostry budują dom dla swoich absolwentów, którzy muszą po 25. roku życia opuścić ośrodek i nie mają perspektywy na dalsze bezpieczne życie. Siostry na każdej Mszy świętej opowiedzą o swojej pracy i będą prosić o wsparcie we wspomnianym dziele.
 4. Dziś w kościele seminaryjnym w Warszawie podczas Mszy świętej o godzinie 15:30 dwóch ministrantów z naszej parafii zostanie wypromowanych na lektorów przez ks. kardynała Kazimierza Nycza. Natomiast w przyszłą niedzielę, już w naszym kościele, podczas mszy świętej o godzinie 11:30, dziewięciu kandydatów zostanie włączonych do grona ministrantów. Polecamy waszej modlitwie całą Liturgiczną Służbę Ołtarza posługującą w naszej parafii, a szczególnie nowopromowanych.
 5. W ramach czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu, grupa młodzieży przygotowującej się do bierzmowania wraz z s. Eweliną zapraszają młodzież, dorosłych oraz rodziców na 19:15 na wspólną modlitwę.
 6. Wspólnota Dorosłych zaprasza na prowadzoną adorację „W codzienności do świętości”. Razem z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie będziemy szukać drogi do zostania świętym poprzez codzienne wydarzenia. Zapraszamy na wspólną modlitwę w czwartek o 20:00.
 7. Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie zaprasza na Rekolekcje dla rozeznających powołanie. Klerycy proponują dwa terminy rekolekcji odbywających się w seminarium: w styczniu i w marcu oraz dwa terminy wyjazdowych rekolekcji weekendowych: w listopadzie oraz w maju. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie oraz na stronie wmsd.waw.pl i na facebooku Seminarium.
 8. Za tydzień zaczyna się nowy rok liturgiczny. Rozpoczniemy go Adwentem – czasem oczekiwania i przygotowania na nadejście Pana Jezusa. Od przyszłego poniedziałku zapraszamy na Msze roratnie o 6:30. Zachęcamy również do przedświątecznej spowiedzi.
 9. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba”. Zapraszamy od 9:00 do 13:00. To dobre miejsce do wspólnego spotkania się i rozmowy.
 • W tym tygodniu czekają nas:
 • w piątek o godzinie 18:00 Msza święta zbiorowa z racji pogrzebu
 • W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek: wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 • we wtorek: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
 • w czwartek: wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy
 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 • Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 304 total views,  2 views today