OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA (24.11.2019r.)

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to zarazem ostatnia niedziela tego roku liturgicznego. Przyszła niedziela będzie Pierwszą Niedzielą Adwentu, która rozpocznie nowy rok liturgiczny.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy o godzinie 17:15 na wieczorną modlitwę Kościoła czyli Nieszpory. Chwalmy wspólnie Pana Boga psalmami.
 3. W dniu dzisiejszym na godzinę 16:00 zapraszamy młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej oraz z klas pierwszych szkół średnich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę świętą.
 4. Również dziś zapraszamy na godzinę 16:00 do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W środę podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 w 189 rocznicę objawień Świętej Katarzynie Laboure Cudownego Medalika nastąpi poświęcenie sztandaru ufundowanego przez Apostolat Maryjny Cudownego Medalika. Bardzo serdecznie zapraszamy członków Apostolatu i całą wspólnotę parafialną na tę Mszę Świętą.
 6. W najbliższy czwartek na godzinę 20:00 do dolnego kościoła zapraszamy wszystkie małżeństwa z naszej parafii na Mszę Świętą w intencji rodzin.
 7. Informujemy, że w najbliższą sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszyscy księża biorą udział w skupieniu diecezjalnym przed rozpoczynającym się w przyszłą niedzielę nowym rokiem liturgicznym.
 8. Członków wspólnoty „Trzeba Siać Junior” i nowe osoby, które chciałyby się zapisać zapraszamy w najbliższą sobotę 30 listopada na godzinę 11:00 do domu parafialnego na spotkanie i wspólne świętowanie rocznicy powstania wspólnoty.
 9. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych Pan Organista roznosi poświęcone opłatki na stół wigilijny. W rozpoczynającym się tygodniu odwiedzi:

Poniedziałek 25.11.

Rano: ul.: Czerwonego Kapturka, Nauczycielska, Wołodyjowskiego, Spółdzielcza

Po południu: ul. Jesienna, Broniewskiego, Gałczyńskiego,

Wtorek 26.11.

Rano: ul. Słowikowskiego

Po południu: ul. Reymonta, Projektowana

Środa 27.11.

Po południu: ul. Wysoka, Kościelna,

Czwartek 28.11.

Rano: ul. Godebskiego (od Pruszkowskiej do Gałczyńskiego)

Po południu: ul. Prosta, Żeromskiego

Piątek 29.11.

Rano: Chopina

Po południu: Różana, Matejki

Sobota 30.11.

Od rana: ul.: Zajączka, Wybickiego, Bema

Z przyczyn niezależnych plan ten może ulec zmianie.

 1. W ramach przygotowania do Beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, która będzie miała miejsce 7 czerwca 2020 roku na Placu Piłsudskiego w Warszawie zapraszamy na nowy cykl spotkań poświęconych nauczaniu Księdza Prymasa, organizowany przez Archidiecezję Warszawską. Podczas nich zostaną zaprezentowane aktualne tematy będące wyzwaniem dla człowieka, społeczeństwa i Kościoła w kontekście postaci i nauczania Prymasa Tysiąclecia. Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

Grudzień 2019: „Rodzina. Wyzwania i szanse współczesnej rodziny”

Styczeń 2020: „Prawda antropologiczna: mężczyzną i kobietą zrodził ich”

Luty 2020: „Czas to miłość”

Marzec 2020: „Praca – przymus czy szansa?”

Kwiecień 2020: „W służbie dobra wspólnego. Polityka, naród, państwo”

Maj 2020: „Nigdy jeden przeciw drugiemu. Kard. Karol Wojtyła i Prymas Stefan Wyszyński – komplementarność charyzmatów”

Miejsce spotkań: Dom Arcybiskupów Warszawskich, ul. Miodowa 17/19, Warszawa. WSTĘP WOLNY. Więcej informacji na stronie internetowej: www.archwa.pl

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W sobotę 30.11. – Święto Świętego Andrzeja, Apostoła
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej oraz biuletyn parafialny.

 901 total views,  2 views today