OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (07.06.2020r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17:15. W dni powszednie na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa zapraszamy po Mszy Świętej wieczornej.
 2. W dniu dzisiejszym kolejna grupa dzieci z naszej parafii przyjmie I Komunię Świętą podczas Mszy Świętej o godzinie 11:30. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych dzieci i ich rodziców.
 1. W najbliższy wtorek podczas Mszy Świętej wieczornej odbędzie się poświęcenie książeczek dla wszystkich dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii Świętej, a jeszcze do niej nie przystąpiły.
 2. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7:00. 8:30, 10:00, 18:00, 20:30. Tego dnia szczególnie zatrzymujemy się nad tajemnicą obecności Boga Żywego i Prawdziwego w Eucharystii – Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 10:00, którą odprawi Ksiądz Wojciech Kasprzyk – Neoprezbiter. Będzie to Jego Msza święta Prymicyjna. Ksiądz Wojciech przez ostatni rok odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Po Mszy Świętej wyruszymy w procesji z Panem Jezusem wokół naszej świątyni do czterech ołtarzy. Zapraszamy całą asystę do udziału w procesji.
 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, ponieważ istotą tego dnia jest procesja Eucharystyczna i adoracja przy czterech ołtarzach. Zapraszamy do udziału w tej procesji całą wspólnotę parafialną.
 2. W czwartek z racji Uroczystości Bożego Ciała kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. Przez Oktawę Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy asystę, ministrantów, bielanki i wiernych na procesję Eucharystyczną.
 4. W piątek zapraszamy na godzinę 17:00 Apostolat Dusz Czyśćcowych i Apostolat Dobrej Śmierci na Nabożeństwo Adoracyjne.
 5. W zakrystii można składać płatki kwiatów, które będą rozsypywane w czasie procesji Eucharystycznej przez całą oktawę Bożego Ciała. Bóg zapłać za ten dar.
 6. Zapraszamy w najbliższą sobotę na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18:00, którą odprawi Ksiądz Paweł Wojciechowski – Neoprezbiter. Będzie to Jego Msza Święta Prymicyjna. Ksiądz Paweł odbywał w naszej parafii miesięczną praktykę akolicką. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na drugi w tym roku różaniec fatimski. Po modlitwie różańcowej wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.
 7. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 08.06. – Wspomnienie Świętej Jadwigi, Królowej
 • We wtorek 09.06. – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego
 • W sobotę 13.06. – Wspomnienie Świętego Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

 812 total views,  1 views today