OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (16.06.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17:15.
 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci, które rok temu pierwszy raz przystąpiły do Stołu Pana Jezusa, będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia. Pamiętajmy w modlitwie o tych dzieciach, ich rodzicach oraz rodzinach.
 3. Dziś Mszę Świętą Prymicyjną o godzinie 13:00 odprawi Ksiądz Łukasz Ręczek, który w zeszłym roku odbywał w naszej parafii roczną praktykę duszpasterską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Księdza Prymicjanta.
 4. Również w dniu dzisiejszym Ksiądz Proboszcz zaprasza na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną. Spotkanie odbędzie się na Plebanii o godzinie 19:00.
 5. W poniedziałek na Msz świętej o godzinie 18:00 będziemy dziękowali za kończący się rok szkolno – katechetyczny. Zapraszamy na tę Mszę świętą Dyrekcję Szkoły, Nauczycieli, Pracowników Szkoły, Uczniów oraz Rodziców.
 6. W środę zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, podczas której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy. Po zakończeniu Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 7. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7:00. 8:30, 10:00, 18:00, 20:30. Tego dnia szczególnie zatrzymujemy się nad tajemnicą obecności Boga Żywego i Prawdziwego w Eucharystii – Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10:00, którą odprawi Ksiądz Michał Wszeborowski – Neoprezbiter. Będzie to Jego Msza święta Prymicyjna. Ksiądz Michał przez ostatni rok odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Po Mszy św. wyruszymy w procesji z Panem Jezusem ulicami Raszyna, do czterech ołtarzy.  Prosimy o zbudowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesyjnej. Zapraszamy całą asystę do udziału w procesji.
 8. W czwartek po Mszy św. wieczornej nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, ponieważ istotą tego dnia jest procesja Eucharystyczna i adoracja przy czterech ołtarzach. Zapraszamy do udziału w tej procesji całą wspólnotę parafialną.
 9. W czwartek z racji Uroczystości Bożego Ciała kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 10. Przez Oktawę Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy asystę, ministrantów, bielanki i wiernych na procesję Eucharystyczną.
 11. W zakrystii można składać płatki kwiatów, które będą rozsypywane w czasie procesji Eucharystycznej przez całą oktawę Bożego Ciała. Bóg zapłać za ten dar.
 12. W piątek zapraszamy na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a następnie na Mszę świętą.
 13. Od przyszłej niedzieli do końca wakacji nie będzie Mszy świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele.
 14. Pragniemy poinformować, że w czasie wakacji, czyli od poniedziałku 24 czerwca, aż do końca okresu wakacyjnego kancelaria parafialna zmienia dni swojej pracy. Kancelaria będzie otwarta w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 8:30 – 10:00 oraz 16:00 – 17:45.
 15. Od Niedzieli 30 czerwca przechodzimy w wakacyjny tryb sprawowania Mszy świętych niedzielnych w naszej świątyni. Nie będzie przez okres wakacji Mszy świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele i o godzinie 13:00. Pozostałe godziny Mszy świętych nie ulegną zmianie.
 16. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 17.06. – Wspomnienie Świętego Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
 • W czwartek 20.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
 • W piątek 21.06. – Wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi, Zakonnika
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny. Dzisiejsze wydanie biuletynu parafialnego jest ostatnim wydaniem przed wakacjami. Wydawanie biuletynu wznowimy po wakacjach, czyli od niedzieli 1 września.

63 total views, 2 views today