OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (02.06.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym przypada niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na godzinę 17.00 na Nabożeństwo Adoracyjne, Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Nowennę Do Ducha Świętego a następnie procesję wokół kościoła. Zapraszamy całą asystę liturgiczną, bielanki oraz wspólnotę parafialną.
 2. Dzisiaj obchodzimy w naszej Archidiecezji Święto Dziękczynienia. Główne uroczystości będą miały miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie o 12:00 będzie celebrowana Msza św. z udziałem Episkopatu Polski. Tego dnia, z woli ks. kardynała Kazimierza Nycza, po każdej Mszy św. zbieramy ofiary na rzecz ukończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie złożone ofiary.
 3. Dziś po Mszach świętych zapraszamy do zakrystii wszystkich zapisanych na wyjazdy wakacyjne do Sejn oraz do Wisły w celu pobrania kart zgłoszeń uczestnika wyjazdu. W przyszłą niedzielę na godzinę 19:00 do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie organizacyjne ws. wyjazdów wakacyjnych do Sejn oraz do Wisły rodziców, dzieci i młodzież. Obecność obowiązkowa.
 4. Przypominamy, że w naszej świątyni Nowenną do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego modlić się będziemy: w niedzielę podczas nabożeństwa ,a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Jest to miesiąc Nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w naszej świątyni będą sprawowane: w niedzielę o godzinie 17:15, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.
 6. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele, a następnie na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Mszę świętą wieczorną odprawią Neoprezbiterzy naszej Archidiecezji. Będzie to ich Msza święta Prymicyjna.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie członków Kół Żywego Różańca.
 7. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 również będziemy modlić się w intencji powołanych i z prośbą o nowe powołania.
 8. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach przedpołudniowych. Po południu spowiedź wyjątkowo w dolnym kościele od godz. 16:30. Na godzinę 17:15 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę święta do dolnego kościoła. Zapraszamy również na Mszę świętą o godzinie 18:00. Od godziny 18:00 spowiedź będzie odbywać się w górnym kościele.  O godzinie 19:00 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii będzie to jeszcze o tyle wyjątkowy dzień, ponieważ dzieci naszej parafii przyjmą I Komunię Świętą. Uroczystość odbędzie się na Mszy świętej o godz. 9:45. Serdecznie prosimy, aby osoby, które zazwyczaj uczestniczą we Mszy Świętej o godzinie 10:00 wybrały się na Eucharystie o innej godzinie. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych dzieci i ich rodziców.
 10. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele.
 11. W poniedziałek 10 czerwca na Mszy świętej o godzinie 18:00 młodzież z naszej parafii z pierwszych klas szkół średnich przyjmie z rąk J.E. Ks. Bp. Piotra Jareckiego sakrament bierzmowania. W związku z tym zapraszamy młodzież wraz ze świadkami na próbę przed udzieleniem sakramentu w sobotę 8 czerwca o godzinie 10:00 w górnym kościele. Natomiast w najbliższy wtorek 4 czerwca o godzinie 19:00 w górnym kościele będzie miała miejsce Liturgia Pokutna połączona z sakramentem spowiedzi. Zapraszamy na tą Liturgie kandydatów do sakramentu bierzmowania ich świadków oraz rodziców.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 3.06. – Wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • W środę 5.06. – Wspomnienie Świętego Bonifacego, Biskupa i Męczennika
 • W sobotę 8.06. – Wspomnienie świętej Jadwigi, Królowej
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

74 total views, 1 views today