OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 21.05.2023

 1. Zapraszamy dziś o 17:15 na nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszy wieczornej o 18:00.
 2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18:00 w naszej świątyni odbędzie się koncert charytatywny dla Stasia. Rozśpiewany proboszcz parafii w Łęczeszycach, Jan Bednarz poprowadzi nas przez pieśni pielgrzymkowe. Staś Salach jest mieszkańcem naszej parafii i obecnie jest ministrantem. Urodził się bez rąk, ale mimo to uparcie realizuje swoje marzenia – uprawia sport i maluje. Aby mógł żyć jak jego rówieśnicy, potrzebuje stałej rehabilitacji. W trakcie koncertu będzie można kupić płyty CD lub pliki mp3 z pieśniami Maryjnymi. Środki zebrane podczas koncertu zostaną przekazanie na konto Stasia w Fundacji „Kochaj Życie”. Zapraszamy na koncert. Zaśpiewajmy razem dla Najświętszej Maryi Panny i dla Stasia.
 3. Za tydzień obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym w sobotę zapraszamy na Mszę wigilijną i czuwanie prowadzone przez wspólnoty naszej parafii. O 18:00 rozpoczniemy Mszę świętą, po niej uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwa wstawiennicza i możliwość spowiedzi. Wspólna modlitwa potrwa do 21:00.
 4. W przyszłą niedzielę grupa dzieci z naszej parafii będzie przeżywała uroczystość I Komunii świętej. Otoczmy modlitwą dzieci i ich rodziny, żeby głęboko i świadomie przeżyli ten ważny dzień. Msza pierwszokomunijna będzie o 10:00. Zachęcamy naszych parafian, żeby za tydzień wybrali udział w innej Mszy, pozostawiając Mszę o 10:00 dla bliskich dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci pierwszokomunijne oraz rodziców zapraszamy na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź w sobotę o 15:30.
 5. Ruszyły zapisy na letnie rekolekcje dla rodzin w Rzepiskach. Wyjazd w terminie 13-19 sierpnia. Temat rekolekcji to „Życie duchowe – między pustynią a oazą”. Możliwość zapisów w zakrystii lub w kancelarii oraz osobiście u Mateusza.
 6. Zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymką rowerową na Jasną Górę. To ostatnia okazja, żeby zapisać się na pielgrzymkę. Spotkanie będzie w przyszły poniedziałek, 05, o 19:00 w domu parafialnym.
 7. W tym tygodniu czekają nas:
 • modlitwa prowadzona przez Wspólnotę Dorosłych: w czwartek o 20:00, w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematem rozważań będzie: jak lepiej poznać Ducha Świętego?
 • Msza zbiorowa od uczestników pogrzebu w intencji osób zmarłych w ostatnim miesiącu – w piątek o 18:00.
 1. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba”. Zapraszamy od 9:00 do 14:00. To dobre miejsce do wspólnego spotkania się i rozmowy. Dzisiaj zaprasza Wspólnota Dorosłych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych – w środę, 24.05,
 • wspomnienie św. Filipa Neriego, kapłana – w piątek, 26.05.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

 276 total views,  2 views today