OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (09.06.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godzinie 17:15.
 2. W dniu dzisiejszym dzieci z naszej Parafii przyjmą pierwszy raz Pana Jezusa w Komunii Świętej do swoich serc podczas Mszy świętej o godzinie 9:45. Polecajmy w modlitwie te dzieci, ich rodziców, rodziców chrzestnych oraz rodziny.
 3. W dniu dzisiejszym na mszy o godz. 18:00 zaśpiewa chór Epifania z parafii Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie w Warszawie a po Mszy świętej chór zaprezentuje repertuar koncertowy. Serdecznie Zapraszamy.
 4. Zapraszamy dziś na godzinę 19:00 do domu parafialnego na spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdów wakacyjnych do Sejn oraz do Wisły rodziców, dzieci i młodzież. Obecność obowiązkowa.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Jest to miesiąc Nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w naszej świątyni będą sprawowane: w niedzielę o godzinie 17:15, a w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.
 6. W Poniedziałek młodzież oraz grupa dorosłych z naszej parafii przyjmą z rąk J.E. Ks. Bp. Piotra Jareckiego sakrament bierzmowania podczas Mszy świętej o godzinie 18:00. Polecajmy w modlitwie tych, którzy przyjmą sakrament bierzmowania, ich rodziców, chrzestnych oraz rodziny. Bierzmowanym przypominamy, że spotykamy się w dniu jutrzejszym przed kościołem o godzinie 17:15.
 7. We wtorek dzieci pierwszokomunijne udają się z Księdzem Proboszczem i siostrą Judytą na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę. Wyjazd sprzed kościoła o godzinie 7:00.
 8. W czwartek zapraszamy na procesje fatimską. Po Mszy św. wieczornej o godzinie 18:00 będziemy modlić się różańcem fatimskim i następnie wyruszymy z figurą Matki Bożej dokoła kościoła. Prosimy zabrać ze sobą lampiony. Również w czwartek Kapłani naszej Archidiecezji wyświęceni w 2017 roku (w tym nasz wikariusz Ks. Michał) będą przeżywać drugą rocznicę święceń kapłańskich i w naszej świątyni o godzinie 18:00 będą celebrować Mszę świętą. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
 9. W piątek na godzinę 17:00 do górnego kościoła zapraszamy Apostolat Dusz Czyśćcowych i Apostolat Dobrej Śmierci na nabożeństwo Adoracyjne oraz konferencję formacyjną.
 10. Również w piątek na godzinę 19:30 do domu parafialnego zapraszamy wszystkich zapisanych na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy na drugie spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.
 11. W przyszłą sobotę zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty „Trzeba Siać Junior” o godzinie 9:00 do domu parafialnego.
 12. W sobotę o godzinie 12:15 odbędzie się próba dla bielanek i dziewczynek chcących sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała.
 13. W przyszłą Niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci, które rok temu pierwszy raz przystąpiły do Stołu Pana Jezusa, będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia. Próba przed rocznicą I Komunii Św. odbędzie się w piątek 14 czerwca o godzinie 19:00 w górnym kościele. Spowiedź dla dzieci rocznicowych odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godzinie 9:00 w górnym kościele.
 14. W przyszłą niedzielę Ksiądz Proboszcz zaprasza na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną. Spotkanie odbędzie się na Plebanii o godzinie 19:00.
 15. Pragniemy poinformować, że nasz Chór Parafialny „Effatha” pod dyrekcją Pana Organisty Pawła Kaczyńskiego zdobył nagrodę Złotego Pasma w kategorii chórów na 20 Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 16. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 10.06. – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
 • We wtorek 11.06. – Wspomnienie Świętego Barnaby, Apostoła
 • W czwartek 13.06. – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • W piątek 14.06. – Wspomnienie Błogosławionego Michała Kozala, Biskupa i Męczennika
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

108 total views, 1 views today