OGŁOSZENIA PARAFIALNE, UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 19.05.2024

1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10:00 i 11:30 dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej. Otoczmy modlitwą dzieci i ich rodziców w tak ważnym dla nich dniu.

2. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedzielę o godzinie 17:15.

3. Rodziny wraz z dziećmi zapraszamy na wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy do Ząbkowic Śląskich w Kotlinie Kłodzkiej w terminie 22-27 lipca. Możliwość zapisów w zakrystii, kancelarii oraz u ks. Mateusza który udziela również więcej szczegółowych informacji.

4. W sobotę, 25 maja, o godz. 10.00, w bazylice archikatedralnej w Warszawie, diakoni z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przyjmą święcenia kapłańskie z rąk księdza kardynała Kazimierza Nycza. Nasi kapłani będą uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażak” przy OSP Falenty, zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi. Ambulans do pobierania krwi będzie czekał 26 maja (niedziela) w godzinach 9.00 – 13.30 na terenie parkingu przy naszym kościele. Potrzebny dowód osobisty i dobry stan zdrowia.

6. W tym tygodniu:
– w poniedziałek, 20. maja, o godz. 17:00 różaniec wspominkowy za zmarłych a następnie Msza św. w ich intencji.
– w piątek, 24. maja o godzinie 19:00 spowiedź dla młodzieży, która w tym miesiącu przyjmie sakrament bierzmowania.
– w sobotę 25. maja o godzinie 10:00 w dolnym kościele spotkanie formacyjne wspólnoty Cudownego Medalika.
– w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11:30 grupa dzieci z naszej parafii będzie obchodzić rocznicę I Komunii świętej. Dzieci rocznicowe oraz rodziców zapraszamy na spowiedź w piątek o godzinie 17:00. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
– także w niedzielę 26. maja, o godzinie 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Nowożeńców, którzy w maju w naszym kościele zawarli sakramentalny związek małżeński; natomiast o godzinie 19:00, zapraszamy członków wspólnoty 35+, oraz zainteresowanych na spotkanie z dr Hanną Wojkowską (współpracownicą profesora Bogdana Chazana, światowej sławy ginekologa). Temat spotkania „Manipulacje medialne i ich wpływ na mentalność rodzin w sprawie antykoncepcji, aborcji oraz metody in vitro”.

Loading