OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (31.05.2020r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Majowe o godzinie 17:15.
 2. Dziś po raz ostatni będziemy transmitowali Msze Święte z naszej świątyni o godzinie 11:30 i 20:30.
 3. Dziś również po raz ostatni w naszej świątyni odmówimy różaniec w intencji ustania pandemii koronawirusa o godzinie 19:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy tutaj w świątyni. Modlitwa ta również po raz ostatni będzie dziś transmitowana na naszym profilu facebookowym.
 4. W dniu dzisiejszym dzieci z naszej parafii przyjmą I Komunię Świętą w dwóch małych grupach. Uroczystość odbędzie się na Mszach świętych o godzinie 10:00 i 11:30. Kolejne grupy przystąpią do I Komunii Świętej w sobotę 6 czerwca o godzinie 11:00 oraz w niedzielę 7 czerwca o godzinie 11:30. Pozostali, którzy nie wyrazili zgody na I Komunię Świętą w tych terminach przystąpią do I Komunii Świętej 12 września. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych dzieci i ich rodziców.
 1. Dziś o godzinie 19:00 do Domu Parafialnego zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Młodych św. Szczepana. Spotkania będą odbywały się w każdą niedzielę (do wakacji) o godzinie 19:00 w Domu Parafialnym.
 2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Jest to miesiąc Nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa w naszej świątyni będą sprawowane:
 • w niedzielę o godzinie 17:15
 • w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.
 1. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej.
 2. Z racji złagodzenia kolejnych obostrzeń państwowych co do liczby uczestników Mszy Świętych, bardzo serdecznie zapraszamy naszych Parafian do uczestnictwa w Mszach Świętych w świątyni.
 3. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Zachęcamy, aby jeszcze skorzystać z tego daru.
 4. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej.
 5. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy do udziału w Eucharystii. Tego dnia przypada również pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O 18:00 Msza święta w tych intencjach. Od godziny 19:00 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym będzie prowadziła modlitwę w intencji powołanych do służby Bożej oraz z prośbą o nowe powołania.
 6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi w kościele od godziny 17:00. Z racji pandemii kapłani nie udadzą się z comiesięczną posługą sakramentalną do chorych. Jeśli jednak ktoś byłby w ciężkim stanie zdowotnym prosimy aby poprosić kapłana do domu z sakramentami do chorych. Dziś też po każdej Mszy Świętej w zakrystii można zgłaszać nazwiska osób chorych, które będą chciały skorzystać z posługi sakramentalnej.
 7. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy o godzinie 7:30 na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP. Następnie zapraszamy na Mszę Świętą, a po Mszy Świętej na nabożeństwo pierwszo sobotnie.
 8. W sobotę po długiej przerwie zapraszamy na godzinę 11:00 do Domu Parafialnego na spotkanie wspólnoty „Trzeba Siać Junior”.
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W środę 03.06. – Wspomnienie Świętych MęczennikówKarola Lwangi i Towarzyszy
 • W piątek 05.06. – Wspomnienie Świętego Bonifacego, Biskupa i Męczennika
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 658 total views,  1 views today