OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (07.04.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je o. dr. Ryszard Gołąbek – Pallotyn. Plan rekolekcji przedstawia się następująco:
 • Niedziela (07.04): Msza św. z nauką rekolekcyjną na każdej Mszy świętej.
 • Poniedziałek, Wtorek i Środa (08.04., 09.04 i 10.04.) Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:00, 10:00,18:00 i 19:30.

Spowiedź w czasie rekolekcji:

W Poniedziałek, Wtorek i Środę – od godz. 7:30 do 11:00 i od godz. 17:15 do 20:00.

 1. Dziś także przed kościołem możemy zaopatrzyć się w świece Caritas na stół Wielkanocny.
 2. Pragniemy przypomnieć, że w naszej świątyni przy bocznym ołtarzu oraz przy figurze Matki Bożej Fatimskiej są wystawione kosze do których możemy składać dary i ofiary na paczki świąteczne. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za otwartość serc na potrzeby bliźnich.
 3. Zwracamy się z serdeczną prośbą o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła na święta wielkanocne. Pragniemy już podziękować za złożone ofiary:

– Kołu Żywemu Różańca pw. Matki Bożej Łaskawej

– Mieszkańcom wsi Jaworowa

– Mieszkańcom wsi Jaworowa Górki

– Kołu Żywemu Różańca pw. Matki Miłosierdzia Bożego

– Kołu Żywemu Różańca pw. Matki Bożej Królowej Pokoju

– Kołu Żywemu Różańca pw. Matki Bożej Pocieszenia z Falent

– Kołu Żywemu Różańca pw. Matki Bożej Wniebowziętej z Grocholic

– Kołu Żywemu Różańca pw. Matki Bożej Królowej Świata

 1. W dniu dzisiejszym dzieci i młodzież rozprowadzają przed kościołem  PALMY na zbliżającą się Niedzielę Palmową. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii. Z góry za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 2. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Raszyna i Rybia. Zapraszamy na Mszę św. w naszym kościele o godzinie 18:00 po której wyruszymy w modlitwie Drodze Krzyżowej do parafii św. Bartłomieja w Rybiu. Na zakończenie nabożeństwa wszyscy, którzy nie byli na Mszy św. będą mogli przyjąć Komunie Świętą. To będzie jedyna Droga Krzyżowa tego dnia.
 3. W sobotę o godzinie 10:00 zapraszamy do dolnego kościoła parafialny zespół Caritas na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 4. Pragniemy zaprosić w najbliższą sobotę (13.04) na godz. 19:00 na Misterium Męki Pańskiej, które może nam pomóc dobrze wejść w Tajemnicę Wielkiego Tygodnia – szokującej miłości Boga objawionej w Panu Jezusie. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym nasza parafia organizuje je razem z Centrum Kultury Raszyn. Misterium odbędzie się na placu przed kościołem.
 5. 13 kwietnia b.r., czyli w sobotę przed Niedzielą Palmową będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji XXXIV Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Oto Ja służebnica Pańska niech mi się stanie według słowa Twego”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Będzie animowane przez wspólnotę ewangelizacyjną MOCNI W DUCHU oraz młodzież ze wspólnoty MŁODOŚĆ – LUBIĘ TO! Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w tym wydarzeniu. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Wyjazd autokarem sprzed naszego kościoła w sobotę 13 kwietnia o godzinie 9:30. Planowany powrót około godziny 15:00. Szczegółowy plan wydarzenia podany jest na parafialnej stronie internetowej. Zapisy dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Obrzęd błogosławieństwa palm będzie miał miejsce podczas każdej Mszy świętej. O godzinie 11:00 spotykamy się na ul. Godebskiego (sklepy na górce), by stamtąd wyruszyć z procesją z palmami do naszej świątyni. W związku z tym nie będzie tego dnia Mszy świętej o godzinie 10:00 w dolnym kościele. Tego dnia także dzieci i młodzież będą rozprowadzać palmy. Najbliższa Msza Święta w dolnym kościele odbędzie się 28 kwietnia.
 7. W środę 17 kwietnia od godziny 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób chorych, które będą chciały skorzystać z tej posługi można zgłaszać dziś po każdej Mszy św. w zakrystii lub w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.
 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

73 total views, 1 views today