OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21.03.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21.03.2021

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim osobom, które dokonały w ostatnim tygodniu wpłat na konto parafialne. Dziękujemy za złożoną ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa kołom Żywego Różańca:
 • Kołu Matki Bożej Królowej Pokoju z Raszyna,
 • Kołu Matki Bożej Pocieszenia z Falent,
 • Kołu Niepokalanego Poczęcia NMP z Janek,
 • Kołu Matki Bożej Wniebowziętej z Nowych Grocholic,
 • Kołu Matki Bożej Saletyńskiej z Raszyna

oraz Ofiarodawcom indywidualnym.

 1. Pamiętajmy o maseczkach, dezynfekcji i dystansie w kościele.
 2. Dziś zaczęliśmy rekolekcje parafialne. Prowadzi je o. prof. Witold Kawecki, redemptorysta, teolog kultury, dziennikarz i wykładowca. Nauka rekolekcyjna na każdej Mszy niedzielnej, a od poniedziałku do środy zapraszamy na Msze z nauką o 8.00, 10.00, 18.00 i 20.00. W niedzielę będą transmitowane Msze o 7.00, 11.30 i 18.00. Od poniedziałku do środy transmisje o 8.00 i 20.00.
 3. W tym tygodniu czekają nas:
 • nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o. Witolda – dziś o 17.00,
 • ostatnie nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątek o 16.30 z udziałem dzieci, o 17.15 z udziałem dorosłych, o 19.00 z udziałem młodzieży (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania); udział w Gorzkich Żalach lub Drodze Krzyżowej wiąże się z możliwością uzyskania odpustu,
 • uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w czwartek 25.03, Msze o 6.30, 8.00 i 18.00,
 • Msza i spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika, w sobotę 27.03 o 10.00 w dolnym kościele,
 • spotkanie kręgu biblijnego w niedzielę 28.03 o 16.00 w domu parafialnym,
 • Msza dla rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej (grupa trzecia) w przyszłą niedzielę 28.03 o 16.00.
 1. Dziś nie będzie Mszy z udziałem przedszkolaków o 10.00 w dolnym kościele. Najbliższa taka Msza w niedzielę 11.04.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palemek na początku każdej Mszy świętej. Dziś przed kościołem można już nabyć palmy. Rozprowadzają je dzieci i młodzież, zbierając w ten sposób środki na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych. Bóg zapłać za wsparcie dla nich.
 3. Są również dostępne świece Caritas na stół wielkanocny. Dochód z nich trafi na pomoc dla najuboższych. Świece można nabyć przed kościołem.
 4. Można jeszcze składać dary i ofiary na paczki świąteczne dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii. Kosze są wystawione przy bocznym ołtarzu. Szczególnie prosimy o składanie produktów spożywczych o wydłużonym terminie ważności. Z góry składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg Zapłać za hojność serc.
 5. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi wielkanocnej już teraz. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania jest na każdej z Mszy rekolekcyjnych. Ponadto, w kolejnych dniach spowiedź codziennie od 17.30.
 6. Księża udadzą się z Komunią wielkanocną do chorych w Wielką Środę. Od dziś można w zakrystii i kancelarii parafialnej zgłaszać nazwiska chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty przed Świętami.
 7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 8. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

 88 total views,  4 views today