OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023
1. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
o godz. 17.00.
2. W tę niedzielę uczniowie naszej szkoły będą rozprowadzać palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży z naszej parafii.
3. Dziś o godz. 15:00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne osoby zainteresowane udziałem w parafialnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach 3-8.07. Zapraszamy szczególnie nowych pielgrzymów!
4. Na godz. 16:00 zapraszamy na Mszę świętą dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami. Zostaną na niej poświęcone i rozdane modlitewniki. Po Mszy świętej rodzice przejdą do domu parafialnego na konferencję, a dzieci do dolnego kościoła z siostrą katechetką.
5. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Raszyna i Rybia. Rozpoczniemy ją Mszą świętą w naszej parafii o 18:00, a o 19:00 wyruszymy na ulice, kończąc drogę krzyżową w kościele św. Bartłomieja na Rybiu. Na zakończenie nabożeństwa wszyscy, którzy nie byli na Mszy świętej, a są w stanie łaski uświęcającej będą mogli przyjąć Komunię świętą. Będzie to jedyna droga krzyżowa tego dnia.
6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Obrzęd błogosławieństwa palm będzie na każdej Mszy świętej. O godzinie 11:00 szczególnie zapraszamy dzieci. Spotykamy się przy kapliczce na ul. Godebskiego – tam zostaną poświęcone palmy i wyruszy procesja z palmami do naszego kościoła. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o 10:00 w dolnym kościele.
7. W przyszła niedzielę porady prawne w naszej parafii będą w zmienionych godzinach: od 11:00 do 13:00.
8. W kościele wystawione są kosze na artykuły spożywcze, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian na święta wielkanocne. Dziękujemy za pamięć o ubogich z naszego otoczenia.
9. Prosimy o ofiary na przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pana Jezusa oraz dekorację kościoła na święta. Serdecznie dziękujemy za złożone już ofiary członkom Kół Żywego Różańca Matki Bożej Królowej Świata, Matki Bożej Dobrej Śmierci, Matki Bożej Ostrobramskiej, bł. Karoliny Kózkówny z Raszyna, Matki Miłosierdzia Bożego, Królowej Pokoju, Matki Bożej Saletyńskiej, Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z Janek, Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz osobom indywidualnym.
10. Wkrótce w naszej parafii rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o zgłaszanie się do ks. Mateusza.
11. Zapraszamy na pierwszy w tym roku parafialny wyjazd rowerowy. W sobotę chcemy się wybrać do Pruszkowa, do parafii św. Józefa. Trasa jest przystępna, to łącznie ok. 20 km. Wyjazd 1.04 o godzinie 12:00 sprzed naszego kościoła.
12. Pierwszego maja z naszej parafii organizowana jest całodniowa pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Jacka.
13. W dniach 5-10.09 organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową na Węgry. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne w sobotę 1 kwietnia o 19:00. Szczegóły u ks. Grzegorza.
14. W Wielką Środę od 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób, które chciałyby skorzystać z tej posługi, można zgłosić w kancelarii lub zakrystii.
15. W tym tygodniu czekają nas:
• w piątek: Msza święta zbiorowa z racji pogrzebu o godz. 18:00
• I sobota miesiąca – Godzinki ku czci NMP o 7:30, o 8:00 Msza święta i nabożeństwo pierwszosobotnie.
16. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej kawiarenki „Kawałka Nieba”, która otwarta jest w każdą niedzielę od godz. 9.00 do 14.00
17. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z kościoła.

 285 total views,  2 views today