Ogłoszenia parafialne – V niedziela Wielkiego Postu, 3.04.2022

 1. Archidiecezja Warszawska zachęca do włączenia się w akcję zapraszania rodzin uchodźców do wspólnego świętowania Wielkiej Nocy. Rodziny, które chciałyby zaprosić rodzinę na wielkanocne śniadanie lub obiad prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.
 2. W kościele są wystawione kosze na artykuły spożywcze, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian. Przy stoliku z prasą można wylosować kartkę z kilkoma produktami, które będą potrzebne do paczki. Dziękujemy za pamięć o osobach uboższych z naszego otoczenia.
 3. Prosimy o ofiary na przygotowanie Grobu Pana Jezusa, ciemnicy oraz dekorację kościoła na święta. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które złożyły ofiarę w ostatnich tygodniach.
 4. Dzieci i młodzież rozprowadzają przed kościołem palmy na zbliżającą się Niedzielę Palmową. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii. Bóg zapłać w ich imieniu.
 5. Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj o 17:00.
 6. W piątek zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Raszyna i Rybia. Rozpoczniemy ją Mszą świętą w parafii św. Bartłomieja w Rybiu o 18:00, a o 19:00 wyruszymy na ulice, kończąc drogę krzyżową w kościele św. Szczepana w Raszynie. Na zakończenie nabożeństwa wszyscy, którzy nie byli na Mszy świętej, a są w stanie łaski uświęcającej będą mogli przyjąć Komunię świętą. Będzie to jedyna droga krzyżowa tego dnia.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Obrzęd błogosławieństwa palm będzie na każdej Mszy świętej. O godzinie 11:00 szczególnie zapraszamy dzieci. Spotykamy się przy kapliczce na ul. Godebskiego – tam zostaną poświęcone palmy i wyruszy procesja z palmami do naszego kościoła. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o 10:00 w dolnym kościele.
 8. Niedziela Palmowa to również dzień rozpoczęcia naszych rekolekcji parafialnych. Poprowadzi je Roman Tupaj, michalita, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Młochowie. W niedzielę nauki na każdej Mszy świętej – tego dnia nie będzie spowiedzi. Możliwość spowiedzi w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek pół godziny przed każdą Mszą świętą. Msze święte z nauką rekolekcyjną o 8:00, 10:00, 18:00 i 20:00.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na otwarte, dyskusyjne spotkanie Wspólnoty 35+ o rachunku sumienia „Od nerwowej buchalterii do spotkania z Bogiem”. Spotkanie będzie o 19:00 w domu parafialnym.
 10. W Wielką Środę od 9:00 kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób, które chciałyby skorzystać z tej posługi, można zgłosić w kancelarii lub zakrystii.
 11. W tym tygodniu czekają nas:
 • I środa miesiąca – różaniec o 15. O 18.00 nowenna i Msza święta z konferencją dla członków kół Żywego Różańca.
 • I czwartek miesiąca – godzina święta o 17:00, Msza o powołania i za powołanych o 18:00 i modlitwa o powołania prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym o 19:00.
 1. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba”. Zapraszamy od 9:00 do 15:00. To dobre miejsce do wspólnego spotkania się i rozmowy.
 2. Podajemy terminy wakacyjnych wyjazdów organizowanych przez naszą parafię:
 • wyjazd dla młodzieży (Duszpasterstwo Młodych, Trzeba Siać, lektorzy, inni chętni) – 3-9 lipca,
 • raszyńska pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę – 4-9 lipca,
 • wyjazd dla rodzin – 14-20 sierpnia,

Szczegóły wyjazdów podamy po Wielkanocy.

 1. Rozpoczęło się przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych. Można jeszcze dołączyć na spotkaniu, które odbędzie się jutro o 18.45 w kancelarii.
 2. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 3. Polecamy lekturę prasy.

 

 469 total views,  3 views today