Ogłoszenia parafialne – VIII niedziela zwykła, 27.02.2022

 1. Dzisiaj o 17:15 zapraszamy na różaniec i nabożeństwo w intencji pokoju na Ukrainie. Pamiętajmy o narodzie ukraińskim także w naszych indywidualnych modlitwach. Dzisiaj po każdej Mszy odbywa się zbiórka prowadzona przez Caritas na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Taka zbiórka, decyzją Konferencji Episkopatu, będzie prowadzona również po każdej Mszy w Środę Popielcową. Osoby gotowe do udzielenia pomocy jako wolontariusze albo chcące przyjąć ofiary wojny w swoich domach mogą natomiast zgłosić się przez stronę Ukraiński Dom.
 2. Zapraszamy wszystkich chcących pogłębić relację ze Słowem Bożym na spotkanie kręgu biblijnego dzisiaj o 16:00 do domu parafialnego.
 3. Również dzisiaj zapraszamy ósmoklasistów przygoto­wujących się do sakramentu bierzmowania na Mszę świętą o 18:00 i na spotkanie po Mszy o godz. 19:00.
 4. W środę rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do najważniejszych świąt w roku, do Triduum Paschalnego. Tego dnia, w Środę Popielcową, obowiązuje nas post ścisły: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki, w tym jeden do syta. Msze święte z obrzędem posypania głowy popiołem będą o 6:30, 8:00, 10:00, 17:00 (dla dzieci), 18:00 (z Nowenną do Matki Bożej) i 20:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tego dnia nie będzie spotkania Kół Żywego Różańca.
 5. Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach pomagających dobrze przeżyć Wielki Post. W piątki zapraszamy na drogę krzyżową: o 16:30 z rozważaniami dla dzieci, o 17:15 dla młodzieży i dorosłych oraz o 19:00 z rozważaniami dla młodzieży i dorosłych przygotowanymi przez członków wspólnot z naszej parafii. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o 17:00.
 6. Trwają katechezy zwiastowania prowadzone przez wspólnotę Drogi Neokatechumenalnej. Serdecznie zapraszamy we wtorki i czwartki o 20:00 do dolnego kościoła.
 7. Zapraszamy młodzież męską i mężczyzn zastanawiających się nad swoim powołaniem na dzień skupienia organizowany przez warszawskie seminarium w dniach 11-12 marca. Szczegóły i zgłoszenia na stronie waw.pl i na naszym profilu facebookowym.
 8. W tym tygodniu czekają nas:
 • I czwartek miesiąca – godzina święta o 17:00, Msza o powołania i za powołanych o 18:00 i modlitwa w tej intencji o 19:00.
 • I piątek miesiąca – przed południem księża pojadą z Komunią świętą do chorych. Spowiedź będzie od 16:30. Dzieci zapraszamy na Mszę o 17:15 do dolnego kościoła, a dorosłych na Mszę o 18:00 i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 • I sobota miesiąca – Godzinki ku czci NMP o 7:30, o 8:00 Msza święta i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • święto św. Kazimierza Królewicza – w piątek 4.03; to dzień imienin naszego pasterza, kardynała Kazimierza Nycza.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 516 total views,  2 views today