OGŁOSZENIA PARAFIALNE – VIIII NIEDZIELA ZWYKŁA (3.03.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na modlitwę różańcową o godzinie 17:15.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. W naszych osobistych modlitwach prośmy za nasz Naród Polski, aby wierny Ślubom Jasnogórskim pielęgnował cnotę trzeźwości.
 3. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Jest to czas szczególnej modlitwy, pokuty i jałmużny. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły i wstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6:30, 8:00, 10:00, 17:00 – dla dzieci, 18:00 z Nowenną do Matki Bożej. Ostatnia Msza św. tego dnia zostanie odprawiona o godz. 19:30. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Tego dnia nie będzie spotkania dla Kół Żywego Różańca.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16:30 – z udziałem dzieci, o godz. 17:15 –  z udziałem dorosłych i o godz. 19:00 –  z udziałem młodzieży (szczególnie przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania).
 5. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17:00. Zachęcamy do udziału w tym pięknym, tradycyjnym polskim nabożeństwie. Przypominamy, że za odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 również będziemy modlić się w intencji powołanych i z prośbą o nowe powołania. Od godziny 19:30 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym będzie animowała modlitwę prosząc za powołanych i o powołania.
 1. Siostry Opatrzności Bożej zapraszają młodzież i przyjaciół Zgromadzenia na nocne czuwanie na Jasnej Górze w kaplicy Pani Jasnogórskiej, które odbędzie się z 1 na 2 kwietnia 2019r. Wyjazd z przed kościoła 1 kwietnia o godzinie 16:00. Zapisy u Sióstr posługujących w naszej parafii.
 2. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy parafialny zespół Caritas do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie formacyjne.
 3. W niedzielę 10 marca od godziny 10:00 w Centrum Sportu Raszyn odbędzie się turniej charytatywny na rzecz walki z chorobami nowotworowymi. Przyjdź i dołóż swoją cegiełkę.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 4.03. – Święto św. Kazimierza, Królewicza. Tego dnia Pasterz naszej Archidiecezji Kazimierz Kardynał Nycz będzie obchodził swoje imieniny. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 

138 total views, 1 views today