Ogłoszenia parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie, 29.05.2022

 1. Zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymką rowerową na Jasną Górę. To ostatnia okazja, żeby zapisać się na pielgrzymkę. Spotkanie dziś o 15:00 w domu parafialnym.
 2. Zapraszamy dziś o 17:15 na nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszy wieczornej o 18:00. Od środy zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa – o tej samej porze.
 3. Msza święta dla kandydatów, którzy w tym roku przyjmują sakrament bierzmowania, dziś o 18:00. Po Mszy w górnym kościele pierwsza próba i omówienie spraw organizacyjnych.
 4. W środę w godzinach 17:00-20:00 zespół Caritas dyżuruje w dolnym kościele. Zapraszamy potrzebujących.
 5. W środę 1 czerwca zapraszamy o 18:00 na Mszę świętą prymicyjną. Odprawi ją jeden z księży, którzy wczoraj przyjęli święcenia kapłańskie. Msza jest podziękowaniem od neoprezbiterów dla wszystkich, którzy modlitewnie i finansowo wspierali ich podczas formacji w seminarium, zapraszamy na nią szczególnie członków Kół Żywego Różańca i innych dobrodziejów oraz wszystkich, którzy modlą się o powołania.
 6. W sobotę na Polach Lednickich odbędzie się XXVI spotkanie młodych Lednica 2000. Zapraszamy do udziału. Można się jeszcze zgłosić w zakrystii.
 7. Za tydzień obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym zapraszamy na Mszę wigilijną i czuwanie w sobotę. O 18:00 rozpoczniemy je Mszą świętą, po niej uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwa wstawiennicza i możliwość spowiedzi.
 8. W przyszłą niedzielę grupa dzieci z naszej parafii będzie przeżywała uroczystość I Komunii świętej. Otoczmy modlitwą dzieci i ich rodziny, żeby głęboko i świadomie przeżyli ten ważny dzień. Msze pierwszokomunijne będą o 10:00 i 11:30. Zachęcamy naszych parafian, żeby za tydzień wybrali udział w innych Mszach, pozostawiając godziny 10:00 i 11:30 dla bliskich dzieci pierwszokomunijnych.
 9. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem wakacyjnym dla rodzin. Wyjeżdżamy w dniach 14-20 sierpnia do Rzepisk w Tatrach. Spotkanie będzie w przyszłą niedzielę o 15:00 w domu parafialnym. Szczegóły u ks. Grzegorza.
 10. 14 czerwca na Mszy świętej o 18:00, podczas Mszy z udzieleniem sakramentu bierzmowania, zostaną uroczyście wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa, w obecności Kardynała Kazimierza Nycza. Na tę okoliczność został namalowany wizerunek Prymasa Wyszyńskiego przez Panią Elżbietę Kuczara, naszą parafiankę. Pragniemy serdecznie podziękować Pani Elżbiecie za ten piękny dar.
 11. W tym tygodniu czekają nas:
 • I środa miesiąca – różaniec o 17:15. O 18.00 nowenna i Msza święta prymicyjna.
 • I czwartek miesiąca – godzina święta o 17:00, Msza o powołania i za powołanych o 18:00 i modlitwa w intencji powołań prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym o 19:00.
 • I piątek miesiąca – przed południem kapłani udadzą się z Komunią świętą do chorych. Spowiedź w kościele po południu od 16:30. Dzieci zapraszamy na Mszę o 17:15 do dolnego kościoła, a dorosłych na Mszę o 18:00 i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 • I sobota miesiąca – Godzinki ku czci NMP o 7:30, o 8:00 Msza święta i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 1. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba”. Zapraszamy od 9:00 do 15:00. To dobre miejsce do wspólnego spotkania się i rozmowy.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny – we wtorek, 31.05,
 • wspomnienie św. Justyna – w środę, 1.06,
 • wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy – w piątek, 3.06.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

 363 total views,  2 views today