Ogłoszenia parafialne – XVIII niedziela zwykła, 6.08.2023

  1. W naszej parafii zatrzymuje się dzisiaj Warszawska Pielgrzymka Piesza. Planowane wejście pielgrzymów około godz. 10:30. Natomiast około godz. 12:15 planowane dalsze pielgrzymowanie. Wszystkich chętnych parafian, którzy chcieliby okazać gościnność poczęstunkiem dla pielgrzymów, mogą to uczynić przed kościołem. Księża, siostry zakonne oraz służba porządkowa posiłek zjedzą na plebanii.
  2. Jak każdego roku zachęcamy do włączenia się w sposób duchowy we wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę. Zapraszamy do naszego kościoła na wspólny różaniec, konferencję i Apel Jasnogórski dzisiaj o 17:15, a w tygodniu o 20:00.
  3. Planowany na wczoraj parafialny wyjazd rowerowy do Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie, który nie odbył się z powodu złej pogody, będzie w sobotę. O 10:30 wyjeżdżamy spod kościoła w Raszynie. Trasa to 25 km w jedną stronę, powrót planujemy na ok. 15:30-16:00.
  4. Przyszła niedziela to 13 sierpnia, więc tego dnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o 17:00. Będzie to jednocześnie różaniec w ramach duchowego pielgrzymowania.
  5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • wspomnienie św. Dominika, kapłana – we wtorek, 8.08,
  • święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy – w środę, 9.08,
  • święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika – w czwartek, 10.08,
  • wspomnienie św. Klary, dziewicy – w piątek, 11.08.
  1. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy i kolonie życzymy udanego, dobrego wypoczynku, ale też zachęcamy, by ten czas wykorzystać również na pogłębienie relacji z Panem Bogiem, nie zapominając o niedzielnej Mszy świętej. Wszystkim Jubilatom i solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 163 total views,  1 views today