OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (01.09.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 2. Dzisiaj przypada niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na godzinę 17:15 wspólnotę parafialną oraz asystę liturgiczną na nabożeństwo Adoracyjne a następnie na procesję Eucharystyczną wokół kościoła.
 3. Od dzisiejszej niedzieli wracamy do regularnego porządku celebracji Mszy Świętej Niedzielnej. Przypominamy, że w naszej świątyni gromadzimy się na Eucharystii niedzielnej o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (w dolnym kościele – Msza święta z udziałem dzieci przedszkolnych i z klas zerówkowych), 11:30 (Msza święta z udziałem dzieci klas szkoły podstawowej) , 13:00, 18:00 (Msza święta z udziałem młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania) i 20:30.
 4. Po okresie wakacyjnym kancelaria parafialna wznawia swoją działalność w pełnym wymiarze. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:30 – 10:00 i 16:00 – 17:45 oraz w soboty w godzinach 8:30 – 10:00.
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawiają swoją działalność wszystkie wspólnoty parafialne. W naszej parafii mamy wspólnoty: Rada duszpasterska i ekonomiczna (odpowiedzialny: ks. Proboszcz) Ministranci: starsi i młodsi (odpowiedzialny: Ks. Grzegorz) Duszpasterstwo Akademickie (odpowiedzialny ks. Jakub), Neokatechumenat (odpowiedzialny: ks. Proboszcz), Kościół Domowy (odpowiedzialny: ks. Jakub), Formacja bierzmowanych (odpowiedzialny: ks. Michał), Ruch Światło Życie (odpowiedzialny: ks. Jakub), Odnowa w Duchu Świętym (odpowiedzialny ks. Michał),  Koła Żywego Różańca (odpowiedzialny: ks. Proboszcz), Schola dziecięca (odpowiedzialne: s. Judyta i p. Ewa Wijatkowska), Schola młodzieżowa (odpowiedzialna: s. Ewelina), Bielanki (odpowiedzialna s. Judyta), Apostolstwo Dobrej Śmierci (odpowiedzialny: ks. Stanisław), Apostolstwo Cudownego Medalika (odpowiedzialny: ks. Stanisław), Chór Effatha  (odpowiedzialni: państwo Paweł i Oliwia Kaczyńscy), parafialny zespół Caritas (odpowiedzialny: ks. Stanisław).
 1. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję kursu przygotowującego do sakramentu małżeństwa. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godzinie 19:00 w domu parafialnym. Przypominamy, że jednym z warunków zawarcia sakramentu małżeństwa, jest właśnie ukończenie kursu przedmałżeńskiego.
 2. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej.
 3. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 również będziemy modlić się w intencji powołanych i z prośbą o nowe powołania.
 4. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach przedpołudniowych. Po południu spowiedź od godz. 16:30. Na godzinę 17:15 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę święta do dolnego kościoła. Zapraszamy również na Mszę świętą o godzinie 18:00.
 5. W piątek po Mszy świętej w dolnym kościele odbędzie się krótkie spotkanie scholii w celu ustalenia terminu spotkań w rozpoczynającym się roku szkolnym. Zapraszamy.
 6. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy zatem o godzinę 7:30 na wspólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP. Następnie zapraszamy na Mszę św., a po Mszy na wspólną modlitwę różańcową i nabożeństwo pierwszo sobotnie.
 7. Centrum Kultury Raszyn zaprasza na program „Szli by walczyć o twój dom…”  z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej1 września 2019 roku (niedziela) godzina 19Plac Powstańców Warszawy 1944 w Raszynie
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

48 total views, 3 views today