OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 29.08.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 29.08.2021

 1. Dziś, o godzinie 15:00, Mszą świętą polową w parku w Raszynie rozpoczynają się Dożynki Gminne. Po Mszy, m.in Obrzęd Dożynkowy przygotowany przez Centrum Kultury w Raszynie, Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW oraz koncert zespołu Elektryczne Gitary.
 2. Również dzisiaj, zapraszamy na godzinę 17:15 na wieczorną modlitwę Kościoła czyli Nieszpory. Chwalmy wspólnie Pana Boga Psalmami.
 3. Od wczoraj, w naszej parafii w ramach praktyk posługuje dwóch alumnów naszego seminarium. Kleryk Arkadiusz Szarszewski z szóstego roku będzie odbywał u nas swoją roczną praktykę, natomiast kleryk Andrzej Łazar z trzeciego roku będzie posługiwał w naszej parafii przez najbliższy miesiąc. Prosimy o modlitwę za Arka, Andrzeja oraz wszystkich alumnów WMSD oraz w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, również z naszej parafii.
 4. W środę 1.09 rozpoczęcie roku szkolnego. Msza święta na rozpoczęcie roku w poniedziałek, 6 września o godzinie 16:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów.
 5. Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Następnie zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej.
 6. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas Mszy świętej o godzinie 18:00 również będziemy modlić się w intencji powołanych i z prośbą o nowe powołania.
 7. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach przedpołudniowych. Po południu spowiedź od godziny16:30. Na godzinę 17:15 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę święta do dolnego kościoła. Zapraszamy również na Mszę świętą o godzinie 18:00.
 8. W środę przypada również 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
 9. Kończy się okres wakacji. Od najbliższej niedzieli, to jest 5 września wracamy do normalnego układu Mszy Świętych. Przypominamy, że w naszej świątyni gromadzimy się na Eucharystii niedzielnej o godzinie: 7:00, 8:30, 10:00, 10:00 (w dolnym kościele – Msza święta z udziałem dzieci przedszkolnych i z klas zerówkowych), 11:30 (Msza święta z udziałem dzieci klas szkoły podstawowej), 13:00, 18:00 (Msza święta z udziałem młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania) i 20:30.
 10. Również kancelaria parafialna wraca do pracy w pełnym wymiarze: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:30 – 10:00 i 16:00 – 17:45 oraz w soboty w godzinach 8:30 – 10:00.
 11. Przypominamy również, że czwartego września w sobotę wieczorną Mszą świętą rozpoczynamy Renowacje Misji Parafialnych połączonych z przygotowaniem do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Spowiedź misyjna w poniedziałek, wtorek oraz środę. Renowacje Misji Świętych prowadzą ojcowie Redemptoryści: o. Mariusz Chyrowski oraz o. Grzegorz Lachowicz. Plan Renowacji dostępny jest również w gablocie, na głównych drzwiach kościoła oraz na stronie internetowej parafii i facebooku.
 12. W tym tygodniu, w piątek 03.09 obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 537 total views,  2 views today