Ogłoszenia Parafialne – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (16.09.2018r.)

 1. Panu Bogu dziękujemy za czas misji świętych. „ Bóg Zapłać” Ojcom Redemptorystom, o. Grzegorzowi i o. Andrzejowi, którymi Bóg się posłużył w głoszeniu Dobrej Nowiny.
 2. Dzisiaj zapraszamy na godz. 17:15 na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 3. Również dzisiaj zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18:00. Mszy będzie przewodniczył J. Em. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Na zakończenie Mszy świętej Ks. Kardynał poświęci Krzyż Misyjny znajdujący się na placu przed głównym wejściem do kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność nasza kawiarenka parafialna. Zapraszamy do wspólnego przebywania ze sobą przy dobrym ciastku i pysznej kawie lub herbacie po Mszach świętych o godzinie 8:30, 10:00 i 11:30.
 5. Przypominamy, że w naszej parafii rozpoczął się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 19:00 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną wstąpić w związek małżeński. Ukończenie kursu przedmałżeńskiego jest jednym z warunków zawarcia sakramentu małżeństwa.
 6. W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną, którą poprzedzi nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast podczas Mszy świętej będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i Samorządu naszej Gminy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny, tym bardziej, że w tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 7. W czwartek zapraszamy na godzinę 17:00 na różaniec wypominkowy. Na Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Po Mszy świętej cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21:00. W tym czasie kapłan będzie dyżurował w konfesjonale i będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w godzinach od 19:30 do 20:30.
 8. Ks. Michał i s. Ewelina zapraszają dzieci wraz z rodzicami na rajd rowerowy po okolicach Raszyna. Rajd odbędzie się w sobotę 22 września w godzinach od 10:00 do 14:00. Spotykamy się o godzinie 10:00 przy domu parafialnym. Po zakończeniu rajdu Ks. Proboszcz zaprasza na smaczny posiłek. Chętnych zapraszamy do zapisywania się na listę uczestników dziś po każdej Mszy świętej w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 9. Ks. Michał zaprasza młodszych ministrantów na pierwszą powakacyjną zbiórkę, która odbędzie się w ramach rajdu rowerowego w sobotę 22 września w godzinach od 10:00 do 14:00.
 10. Zapraszamy młodzież z I klas szkół średnich, która w zeszłym roku rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spotykamy się w niedzielę 23 września o godzinie 18:00 na Mszy Świętej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.                           
 11. Spotkanie organizacyjne dla uczniów klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej rozpoczynających przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 30 września. Zapraszamy zatem młodzież na Mszę świętą na godzinę 18:00 a po Mszy świętej na spotkanie organizacyjne w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy.
 12. W ostatnią niedzielę września, tj. 30 września zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, a dzieci spotkają się z katechetką w dolnym kościele.
 13. W przyszłą Niedzielę zapraszamy o godz. 16:00 do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 14. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W Poniedziałek 17.09. – Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego – Felińskiego, Biskupa
 • We Wtorek 18.09. – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski i Archidiecezji Warszawskiej
 • W Czwartek 20.09. – Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
 • W Piątek 21.09. – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy opiece Matki Bożej.    
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 

 

39 total views, 1 views today