Ogłoszenia parafialne – XXIX niedziela zwykła, 17.10.2021

 1. Dzisiaj o godzinie 11:00 dzieci zapraszają do kościoła na przedstawienie z okazji Dnia Papieskiego. Po Mszy świętej, przed kościołem będą tańce i kremówki. Fundusze ze sprzedaży kremówek sfinansują wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży z naszej parafii – dziękujemy w ich imieniu.
 2. Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz ich rodziców dzisiaj o 16:00. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców oraz dzieci.
 3. Dziś o 17:15 zapraszamy na różaniec.
 4. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii codziennie o godzinie 17:15. Dzieci zapraszamy szczególnie do prowadzenia modlitwy we wtorki, czwartki i piątki.
 5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy już imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy się modlić w wypominkach rocznych i jednorazowych. Za osoby polecane w wypominkach rocznych modlimy się dnia każdego miesiąca modlitwą różańcową o 17:00 i Mszą świętą o 18:00. Za osoby polecane w wypominkach jednorazowych modlimy się na cmentarzu podczas procesji w dniu 1 listopada. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o zmarłych.
 6. Wszyscy, którzy są zainteresowani miejscami handlowymi przy cmentarzu mogą jutro – w poniedziałek – zapisać się na listę w pawilonie pierwszym przy cmentarzu.
 7. W przyszłą sobotę o 10:00 w dolnym kościele Msza święta i spotkanie formacyjne Apostolstwa Cudownego Medalika. Zapraszamy członków wspólnoty i osoby chętne do wstąpienia w szeregi Apostolstwa.
 8. Spotkanie Kręgu Biblijnego w przyszłą niedzielę 24 października, w domu parafialnym, o godzinie 16:00. Zapraszamy osoby w każdym wieku, które chcą pogłębić znajomość Pisma Świętego i modlić się Słowem Bożym. Tematem najbliższych spotkań będzie starotestamentalny Pięcioksiąg.
 9. Spotkanie ósmoklasistów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę 24 października. Zapraszamy na Mszę świętą o 18:00 i na spotkanie po Mszy o godz. 19:00.
 10. Zapraszamy osoby w wieku od 19 do 35 lat do Duszpasterstwa Młodych św. Szczepana. Ten rok formacyjny zaczniemy rekolekcjami w Grodzisku Mazowieckim od 22 do 24 października (piątek – niedziela). Temat: Jak rozwinąć się duchowo? Zapisy u Jakuba i ks. Grzegorza.
 11. Zmieniamy formułę kursu przygotowującego do sakramentu małżeństwa. Najbliższa edycja obejmuje dwie soboty, 20 i 27 listopada w godzinach od 9:30 do 16:00. Kurs będzie miał formę warsztatów. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy u Jakuba.
 12. W tym tygodniu czekają nas:
 • Msza w intencji Ojczyzny i samorządu gminy – we wtorek o 18:00. Po Mszy błogosławieństwo relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 • różaniec wypominkowy – w środę o 17:00.
 • Msza święta za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach – w środę o 18:00.
 • modlitwa w intencji osób uzależnionych – w czwartek o 20:00. Intencje można wrzucić do pudełka przy wyjściu ze starego kościoła. Są tam wyłożone również kartki do ich zapisania.
 1. W tym tygodniu:
 • 18.10, poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty,
 • 20.10, środa – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana,
 • 22.10, piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 485 total views,  2 views today