OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2022

 

 1. Zapraszamy dziś na godzinę 17:15 na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. Spotkanie organizacyjne dla uczniów szkół średnich, którzy kontynuują przygotowania do sakramentu bierzmowania – dziś w kościele, bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 18.

Natomiast Spotkanie dla uczniów klas ósmych, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania – w przyszłą niedzielę 25 września w kościele, po Mszy świętej o godz. 18.

 1. W ostatni wtorek miało miejsce pierwsze spotkanie dla osób, które chcą uczestniczyć w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy prowadzonych przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym działającą przy naszej parafii. Jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć, zapraszamy na najbliższy wtorek na 19:00 do domu parafialnego.
 2. W czwartek Wspólnota Dorosłych 35+ zaprasza na wspólną modlitwę w ramach cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematem rozważań będzie krzyż. Wspólna modlitwa rozpocznie się o 20:00.
 3. Wszystkie dzieci, które chciałyby dołączyć do spotkań wspólnoty dziecięcej Trzeba Siać Junior zapraszamy na piątek na godzinę 17:00 do domu parafialnego.
 4. Zapraszamy również do dziecięcej scholi parafialnej, która śpiewa w każdą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11:30. Próby odbywają się w piątki o godzinie 18:00 w domu parafialnym.
 5. W sobotę zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę rowerową do Lasek. Na miejscu Msza święta, zwiedzanie muzeum bł. matki Róży Czackiej oraz grill. Jedna z grup rusza sprzed kościoła w Raszynie o 10:30. Trasa liczy 25 kilometrów w jedną stronę. Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie przez formularz na Facebooku parafii albo u ks. Grzegorza.
 6. Również w sobotę w dolnym kościele o godzinie 10:00 Msza święta z konferencją dla Wspólnoty Cudownego Medalika.
 7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej tradycyjnie będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby naszej parafialnej Caritas.
 • W tym tygodniu czekają nas:
 • W poniedziałek o godz. 18:00 Msza święta w intencji Ojczyzny i samorządu gminy. Będziemy się modlić za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, po Mszy błogosławieństwo Jego relikwiami.
 • We wtorek o godzinie 17:00 różaniec wypominkowy. Po nim o godz. 18:00 Msza święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 Msza święta w intencji nowożeńców, którzy wzięli ślub w naszej parafii we wrześniu.
 • W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek: wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Tae-gon i towarzyszy
 • w środę: święto św. Mateusza, apostoła i Ewangelisty
 • w piątek: wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Jaworowej gorąco zaprasza mieszkańców naszej gminy na niepowtarzalną ucztę z ziemniakiem w roli głównej podczas Festiwalu Smaków w Austerii. Wydarzenie będzie ma miejsce dziś w godz. 12-16. Degustacji będzie towarzyszył konkurs na najsmaczniejsze danie ziemniaczane. Szczegóły na facebooku KGW Jaworowa.
 • Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki Kawałek Nieba. Zapraszamy do odwiedzenia jej w każdą niedzielę od 9 do 15.
 • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 262 total views,  1 views today