Ogłoszenia parafialne – XXV niedziela zwykła, 19.09.2021

 1. Dziś na Mszy o 11.30 rocznica I Komunii świętej. Pamiętajmy o dzieciach obchodzących rocznicę i ich rodzinach w modlitwie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego miłosierdzia dziś o 17.15.
 3. Również dzisiaj, o 00, Msza święta w intencji Ojczyzny i samorządu gminy. Po Mszy błogosławieństwo relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 4. Kontynuujemy spotkania kręgu biblijnego – będzie je teraz prowadził Mateusz. Pierwsze spotkanie będzie w przyszłą niedzielę, 26.09, w domu parafialnym, o 15.00. Zapraszamy osoby w każdym wieku, które chcą pogłębić znajomość Pisma Świętego i modlić się Słowem Bożym.
 5. Zapraszamy rodziców, których dzieci chodzą do szkoły podstawowej poza Raszynem, a które chcą przystąpić do  I Komunii świętej w swojej parafii, do zakrystii po deklaracje dotyczące przygotowań.
 6. Rozpoczyna się przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Uczniów klas VIII zapraszamy w przyszłą niedzielę,09, na Mszę o 18.00 i na spotkanie po Mszy świętej.
 7. Diecezjalna pielgrzymka rowerowa – w tym roku na cześć św. Józefa – zaprasza na trzy trasy, od 30 do 90 km. Odbędzie się za tydzień, w sobotę 25 września. Informacje i zapisy u Grzegorza.
 8. Wspólnota ,,Trzeba siać” zaprasza osoby od 13. do 19. roku życia na pierwsze spotkanie w tym roku w piątek 1.10 o godz. 19.00 w domu parafialnym. Więcej informacji u ks. Mateusza lub ks. Jakuba.
 9. Zapraszamy dzieci od 9. do 13. roku życia na spotkania wspólnoty ,,Trzeba siać junior”. Pierwsze spotkanie w sobotę 9.10 o 10.30. Informacje i zapisy u ks. Jakuba i ks. Mateusza.
 10. Propozycja dla małżeństw: wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoje życie duchowe w rodzinie, zapraszamy do nowopowstającego kręgu Domowego Kościoła. Więcej informacji u Jakuba i u ks. Grzegorza.
 11. W związku z beatyfikacją zapraszamy na pielgrzymkę autokarową śladami prymasa Wyszyńskiego i matki Czackiej. Odwiedzimy Zuzelę (miejsce narodzin Prymasa), Choszczówkę (siedzibę Instytutu Prymasowskiego) oraz Laski (miejsce pracy bł. Róży i bł. Stefana). Wyjazd w sobotę 9.10. Koszt wyjazdu to 50 zł. Zapisy w zakrystii – jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 12. W tym tygodniu czekają nas:
 • różaniec wypominkowy – w poniedziałek o 17.00.
 • Msza święta za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach – w poniedziałek o 18.00.
 • Msza z racji pogrzebu za osoby zmarłe we wrześniu – w piątek o 18.00.
 • nieszpory – w przyszłą niedzielę o 17.15.
 1. W tym tygodniu:
 • 20.09, poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy,
 • 21.09, wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
 • 23.09, czwartek – wspomnienie św. Pio z Petrelciny, kapłana.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 

 388 total views,  3 views today