OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.09.2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
– XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.09.2023

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – po mszach świętych członkowie parafialnej Caritas będą zbierać ofiary do puszek na rzecz działalności naszej wspólnoty.
2. Dziś o godz. 19:00 w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie Wspólnoty Dorosłych w nowym roku formacyjnym. Zapraszamy wszystkich członków oraz chętnych do dołączenia do grupy.
3. Od października zaczynamy przygotowania do I Komunii świętej. Dzieci, które chodzą do innej szkoły, niż w Raszynie, zapraszamy razem z rodzicami do zakrystii po Mszy świętej po deklaracje zgłoszenia uczestnictwa w przygotowaniach. Termin pierwszej komunii świętej w naszej parafii to niedziela 19 maja 2024.
4. W najbliższym czasie rozpoczynają się także spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania:
• Spotkanie organizacyjne dla uczniów szkół średnich, którzy kontynuują przygotowania – dziś w kościele, po Mszy świętej o godzinie 18.
• Spotkanie dla uczniów klas ósmych, którzy rozpoczynają przygotowanie – w przyszłą niedzielę – 1 października w kościele, po Mszy świętej o godz. 18:00.
5. W każdą niedzielę o godz. 12:30 (po zakończeniu Mszy świętej dla starszych dzieci o 11:30) zapraszamy dzieci od 5 lat na zajęcia plastyczne „Kredkami do Nieba” na których będziemy z dziećmi wykonywać prace plastyczne nawiązujące do niedzielnej Ewangelii. Zajęcia będą odbywały się w salce parafialnej obok kawiarenki „Kawałek Nieba”.
6. W tym tygodniu czekają nas:
• dziś: o godz. 18:00 Msza święta zbiorowa w intencji nowożeńców
• w piątek: o godz. 18:00 Msza święta zbiorowa z racji pogrzebu
7. W tym tygodniu obchodzimy:
• w środę: wspomnienie św. Wincentego a Paulo , kapłana
• w czwartek: wspomnienie św. Wacława, męczennika
• w piątek: święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
• w sobotę: wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła
8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólny różaniec codziennie o 17.15. Dzieci zapraszamy szczególnie do prowadzenia modlitwy w
9. Od października wracają do naszej parafii porady prawne prowadzone przez radcę prawnego pana Tomasza. Będą odbywały się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Najbliższe w przyszłą niedzielę w domu parafialnym od godz. 11:00 do 14:00.
10. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba” od godz. 9:00 do 14:00.
11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.

 112 total views,  3 views today