Ogłoszenia Parafialne – XXVI Niedziela Zwykła (30.09.2018r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17:15.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały spotkanie z siostrą katechetką w dolnym kościele.
 3. Również w dniu dzisiejszym zapraszamy młodzież z klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej która rozpoczyna przygotowanie do sakramentu Bierzmowania na Mszę świętą o godzinie 18:00 a po Mszy św. na spotkanie organizacyjne w górnym kościele.
 4. Zapraszamy dziś również po Mszach świętych o godzinie 8:30, 10:00. 11:30 i 18:00 do naszej parafialnej kawiarenki „Kawałek Nieba” na pyszne ciasto, kawę i herbatę. Twórzmy w miłej, rodzinnej atmosferze naszą wspólnotę parafialną.
 5. Od dnia jutrzejszego rozpoczyna się miesiąc październik. Jest to miesiąc w którym cały Kościół szczególnie zwraca się do Jezusa Chrystusa przez wstawiennictwo Jego Matki Maryi w modlitwie różańcowej. Wszystkich parafian zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec będzie odmawiany codziennie według następującego porządku:

– W dni powszednie (od poniedziałku do soboty) po Mszy świętej o godzinie 18:00.

– W Niedzielę o godzinie 17:15.

– W poniedziałki, środy i czwartki różaniec z udziałem dzieci

   o godzinie 16:30.

– W Czwartki różaniec z udziałem młodzieży (szczególnie młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania) o godzinie 18:30. 

Za odmówienie jednej części różańca (5 tajemnic) w kościele lub kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej czy w pobożnym stowarzyszeniu wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić przy tym następujące warunki:

– pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły;

– z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic;

– przy odmawianiu publicznym tajemnice zapowiadać zgodnie z 

  zatwierdzoną praktyką miejscową. W odmawianiu prywatnym wystarczy

  połączyć rozważanie tajemnic z modlitwą ustną.

Z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy członków Kół Żywego Różańca w najbliższą środę o godzinie 17:15 na wspólny różaniec w górnym kościele. Konferencja będzie miała miejsce w czasie Mszy świętej.

 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy o godzinie 17:00 na Godzinę Świętą, podczas której będziemy modlić się w intencji powołanych do Służby Bożej a także będziemy prosić o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy świętej wieczornej cotygodniowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godziny 21:00. W tym czasie kapłan będzie dyżurował w konfesjonale i będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania do godziny 20:30. Od godziny 19:30 nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym będzie animowała modlitwę prosząc za powołanych i o powołania.
 2. Z racji pierwszego piątku miesiąca kapłani udadzą się z Komunią Świętą do chorych w godzinach przedpołudniowych. Po południu spowiedź w kościele od godz. 16:30. Na godzinę 17:15 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę święta do dolnego kościoła.
 3. Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na godzinę 7:30 na wpólną modlitwę Godzinkami ku czci NMP. Następnie zapraszamy na Mszę św., a po Mszy na wspólną modlitwę różańcową i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 4. Ksiądz Michał zaprasza młodszych ministrantów oraz kandydatów na ministrantów na zbiórkę w sobotę 6 października o godzinie 11:00 do dolnego kościoła.
 5. Przypominamy uczniom klas I szkół średnich o spotkaniach w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania z animatorami:

Grupa Ks. Jakuba – w poniedziałek o godzinie 19:00 w domu parafialnym.

Grupa s. Eweliny – w piątek o godzinie 19:00 w domu parafialnym.

Grupa Ks. Michała – w piątek o godzinie 19:30 w domu parafialnym.

Obecność obowiązkowa.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii młodzież z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Będą dzielić się z nami doświadczeniem Boga we własnym życiu a także wprowadzą nas w obchody XVIII Dnia Papieskiego, które będziemy przeżywać w niedzielę 14 października. W tym roku obchody Dnia Papieskiego odbędą się pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 13:00 na Mszę świętą małżeństwa, które w tym roku obchodzą swój złoty jubileusz małżeństwa.
 3. Nasz parafialny chór Effatha ogłasza nabór i zaprasza do wspólnego śpiewu na Mszy Świętej. Szczególnie zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną i akademicką. Próby zespołu odbywają się w piątki o godzinie 19.00 w domu parafialnym. Bliższe informacje można uzyskać u p. organisty, a także na internetowej stronie parafialnej oraz na profilu facebookowym Effathy.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 1.10. – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła
 • We wtorek 2.10. – Wspomnienie św. Aniołów Stróżów
 • W czwartek 4.10. – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, Diakona
 • W piątek 5.10. – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 

 

59 total views, 4 views today