Ogłoszenia Parafialne – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (07.10.2018r.)

 1. Władze Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie z dniem 5 października skierowały do naszej parafii na praktykę diakońską Diakona Michała Wszeborowskiego. Diakon Michał rozpoczął swoją praktykę 5 października i potrwa ona do maja przyszłego roku. Serdecznie witamy Diakona Michała w naszej wspólnocie parafialnej, życzymy mu Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na czas praktyk. Pamiętajmy o Diakonie Michale w naszych modlitwach.
 2. Dzisiaj o godzinie 17:00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, natomiast na godzinę 17:15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 3. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii młodzież z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Stypendyści z Fundacji poprzez dawanie świadectwa własnej wiary pragną już dziś wprowadzić nas w obchody XVIII Dnia Papieskiego, które w tym roku przebiegną pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Dzień Papieski będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, 14 października. W tym dniu po każdej Mszy św., będziemy mieli szansę wspomóc dzieło, które od lat nazywane jest „żywym pomnikiem” Jana Pawła II. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad dwa i pół tysiąca młodych ludzi z całej Polski. Będziemy mogli przekazać nasze ofiary na to wyjątkowe dzieło solidaryzując się ze zdolną lecz ubogą młodzieżą z mniejszych miejscowości w Polsce.
 4. Rozpoczął się miesiąc październik. Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec odmawiany jest codziennie:

– w Niedziele o godzinie 17:15

– w dni powszednie (od poniedziałku do soboty)  po Mszy świętej o godzinie 18:00

– w poniedziałki, środy i czwartki różaniec z udziałem dzieci o godzinie 16:30

– w czwartki różaniec z udziałem młodzieży (szczególnie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania) o godzinie 18:30

 1. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych o godzinie 8:30, 10:00, 11:30 i 18:00 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki „KAWAŁEK NIEBA” na pyszne ciasto, kawę i herbatę. Twórzmy naszą wspólnotę parafialną.
 2. W środę zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, którą poprzedzi nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W czwartek zapraszamy po Mszy świętej wieczornej na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu do godziny do 21:00. Będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w godzinach od 19:30 do 20:30.
 4. W piątek zapraszamy na godzinę 17:00 Apostolat Dusz Czyśćcowych na nabożeństwo Adoracyjne i konferencję.
 5. 13 października, w najbliższąsobotę, zapraszamy na ostatnią w tym roku procesje fatimską.  Po Mszy św. wieczornej o  18:00 będziemy modlić się różańcem fatimskim i następnie wyruszymy z figurą Matki Bożej dokoła kościoła. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.
 6. Również w sobotę zapraszamy parafialny zespół Caritas na godzinę 10:00 do dolnego kościoła na Mszę św. i konferencję formacyjną.
 7. W sobotę ks. Michał i s. Ewelina zapraszają również do udziału w ostatnim w tym roku rajdzie rowerowym. Spotykamy się o godzinie 10:00 na parkingu przy domu parafialnym. Po zakończeniu rajdu Ks. Proboszcz zaprasza na poczęstunek. Zakończenie rajdu planowane jest na godzinę 14:00. Zapisy dziś po każdej Mszy św. W zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie rodziców wraz z dziećmi oraz młodzież z naszej parafii.
 8. Apostolat Maryjny Cudownego Medalika zaprasza do udziału w pielgrzymce do Niepokalanowa w dniu 20 października (tj. sobota). W programie m.in. Msza święta i modlitwa adoracyjna o pokój na świecie. Wyjazd autokarem sprzed kościoła 20 października o godzinie 8:00. Zapisy na pielgrzymkę u Pani Danusi Piotrowskiej.
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W sobotę 13.10. – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz prosimy zabrać ze sobą biuletyn parafialny.

 

30 total views, 5 views today