OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (13.10.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym w całym kościele w Polsce obchodzony jest XIX Dzień Papieski, który w tym roku przebiega pod hasłem „ Wstańcie, chodźmy”.  Po każdej Mszy św., mamy szansę wspomóc dzieło, które od lat nazywane jest „żywym pomnikiem” Jana Pawła II. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad dwa tysiące młodych ludzi z całej Polski. Możemy przekazać nasze ofiary przy wyjściu z kościoła na to wyjątkowe dzieło solidaryzując się ze zdolną lecz ubogą młodzieżą z mniejszych miejscowości w Polsce.
 2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na godzinę 17:00 na ostatni w tym roku różaniec fatimski.
 3. Zapraszamy ludzi młodych od 19 do 35 roku życia do nowo powstającego Duszpasterstwa „MŁODYCH Św. SZCZEPANA”. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 4. W najbliższą środę, tj. 16 października przypada czterdziesta pierwsza rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tego dnia do naszej świątyni uroczyście wprowadzimy relikwie Świętego Jana Pawła II podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00, której będzie przewodniczył Ks. Prał. dr. Janusz Bodzon, Kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odmówimy o godzinie 17:45. Bardzo serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną, ludzi chorych i w podeszłym wieku oraz całą wspólnotę parafialną do wspólnej modlitwy tego dnia, przy relikwiach Świętego Papieża – Polaka.
 5. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, podczas której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy. Po zakończeniu Mszy św. odmówimy Litanię do Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki oraz będzie możliwość ucałowania relikwii Błogosławionego Kapłana – Męczennika.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały oddzielne spotkanie katechetyczne w dolnym kościele.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach, a następnie na Mszę świętą w intencji zmarłych.
 8. W kancelarii parafialnej można już zgłaszać zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki zostały wyłożone na stoliczku pod chórem oraz obok figury Matki Bożej w nowej części kościoła.
 9. W tym tygodniu obchodzimy:
 • We wtorek 15.10. – Wspomnienie Świętej Teresy z Avila, Dziewicy i Doktora Kościoła
 • W środę 16.10. – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej
 • W czwartek 17.10. – Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
 • W piątek 18.10. – Wspomnienie Świętego Łukasza, Ewangelisty
 • W sobotę 19.10. – Wspomnienie Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej oraz biuletyn parafialny.

 858 total views,  2 views today