OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (10.11.2019r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17:15.
 2. W dniu jutrzejszym przypada sto pierwsza rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, zatem modlić się będziemy szczególnie w intencji naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszej świątyni będą sprawowane o godzinie 6:30, 8:00 i uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 18:00. Po jej zakończeniu zapraszamy do obejrzenia spektaklu słowno-muzycznego w kościele. Spektakl został przygotowany przez Centrum Kultury Raszyn. Serdecznie zapraszamy.
 3. Aby upamiętnić dzień odzyskania przez Polskę Niepodległości, dziś i w poniedziałek dzieci i młodzież z naszej parafii po każdej Mszy Świętej będą rozprowadzać kotyliony i bransoletki w barwach biało-czerwonych wykonane przez siebie oraz rodziców. Ofiary zebrane z tej akcji, będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii. Już dziś z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały oddzielne spotkanie katechetyczne w dolnym kościele.
 5. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych Pan Organista rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. W rozpoczynającym się tygodniu odwiedzi:

 

Poniedziałek 11.11.

Rano: Jaworowa – Górka

Wtorek 12.11.

Rano: ul. Warszawska od Dalekiej do Perłowej

Po południu: ul. Warszawska od Drukarskiej do Poziomkowej

Środa 13.11.

Rano: Falencka, Willowa

Po południu: Sezamkowa, Rodzinna, Działkowa

Czwartek 14.11.

Rano: Stawowa, Kopernika

Po południu: ul. Grocholicka, Zielona,

Piątek 15.11.

Rano: ul. Przelotowa

Po południu: ul.: Sienkiewicza, Moniuszki, Sikorskiego,

Sobota 16.11.

Od Rana: ul. Waryńskiego

Z przyczyn niezależnych plan ten może ulec zmianie.

 1. Zapraszamy rodziny zaangażowane w życie naszej parafii na wyjazd rekolekcyjno-rekreacyjny do Wisły. W programie Msze Święte, wspólna modlitwa, jazda na nartach, zabawy integracyjne. Termin wyjazdu:8-15.02.2020r. Szczegóły w zakrystii. Zapisy do 17 listopada.
 1. Filia klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „STRAŻAK” przy OSP Falenty zaprasza do oddania krwi w przyszłą niedzielę 17 listopada w godzinach 9:00 – 13:00. Ambulans będzie stał na parkingu przy kościele. Wymagany jest dobry stan zdrowia oraz dowód osobisty. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W poniedziałek 11.11. – Wspomnienie Świętego Marcina z Tours, Biskupa
 • We wtorek 12.11- Wspomnienie Świętego Jozafata, Biskupa i Męczennika
 • W środę 13.11. – Wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej oraz biuletyn parafialny.

 

 891 total views,  2 views today