OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXII – NIEDZIELA ZWYKŁA (11.11.2018r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:15. Dziś przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, zatem modlić się będziemy szczególnie w intencji naszej Ojczyzny. Uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 18:00, a po jej zakończeniu zapraszamy do obejrzenia spektaklu słowno-muzycznego tu w kościele. Spektakl został przygotowany przez Centrum Kultury Raszyn. Serdecznie zapraszamy.
 2. Z racji wieczornego spektaklu kawiarenka parafialna po Mszy św. o godzinie 18:00 będzie nieczynna.
 3. W dniu jutrzejszym z racji ustawowo wolnego od pracy dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna
 4. Mamy jeszcze wolne miejsca na wyjazd zimowy do Wisły. Zapisy dziś w zakrystii po każdej Mszy świętej. W zakrystii są przygotowane karty zgłoszeniowe dla uczestników. Można je odebrać dziś po każdej Mszy świętej. W dniu dzisiejszym przed rozpoczęciem każdej Mszy świętej z okazji Narodowego Święta Niepodległości można nabyć pamiątkowe kotyliony przygotowane przez dzieci i rodziców naszej Parafii. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na parafialny zimowy wyjazd do Wisły. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 5. W najbliższy czwartek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu wspólnota Domowego Kościoła poprowadzi modlitwę wstawienniczą w intencji trudnych spraw osobistych i rodzinnych. Prośby można składać do skrzyneczki, która znajduje się na stoliku pod chórem.
 6. Zapraszamy dzieci z klas 3,4,5,6 i 7 na spotkania nowopowstałej wspólnoty „Trzeba siać Junior”. Spotkania odbywają się w soboty o godzinie 11:00 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały spotkanie w dolnym kościele.
 8. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież z klas 3 gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotykamy się na Mszy świętej o godzinie 18:00. Po Mszy świętej zapraszamy na konferencję do dolnego kościoła.
 9. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych Pan Organista rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Dokładny plan roznoszenia na najbliższy tydzień znajduje się w biuletynie parafialnym.
 10. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej można nabyć cenną książkę historyczną opartą na materiale źródłowym pt. „ Dzieje Raszyna i Falent”. autorstwa naszej parafianki Pani Honoraty Kaszuba. W książce są opisane dzieje naszego kościoła i parafii, historii, oświaty i rozwoju gospodarczego Gminy Raszyn. Serdecznie zachęcamy do zakupu.
 11. W przyszłą niedzielę w godzinach od 9:00 do 14:00 na parkingu przy naszym kościele będzie podstawiony ambulans do poboru krwi. By oddać krew wymagany będzie dowód osobisty i dobry stan zdrowia. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa.
 12. W tym tygodniu obchodzimy:
 • W Poniedziałek 12.11. – Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika
 • We Wtorek 13.11. – Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski
 • W Sobotę 17.11. – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz prosimy zabrać ze sobą biuletyn parafialny.

21 total views, 3 views today