Ogłoszenia parafialne – XXXII niedziela zwykła, 7.11.2021

 1. Dziś o 17:00 zapraszamy na różaniec wypominkowy. Jutro, również o 17:00, po raz ostatni będziemy się modlić różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. W tym roku, decyzją Stolicy Apostolskiej, przez cały listopad można łącznie osiem razy uzyskać odpust całkowity i ofiarować go osobie zmarłej – pod zwykłymi warunkami, po modlitwie za zmarłych na cmentarzu.
 2. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy jeszcze imiona i nazwiska zmarłych, za których chcemy się modlić w wypominkach rocznych. Za osoby polecane w wypominkach rocznych modlimy się dnia każdego miesiąca modlitwą różańcową o 17:00 i Mszą świętą o 18:00. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o zmarłych.
 3. W czwartek przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Msze o 6:30, 8:00 i 18:00. Zachęcamy do modlitwy za Ojczyznę. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W sobotę młodzi ludzie z naszego dekanatu w ramach Pielgrzymkowej Sztafety Młodych wyjadą do Warszawy. W programie nawiedzenie grobu bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, zwiedzanie archikatedry i seminarium oraz spacer po Starówce. Zgłoszenia i szczegóły u ks. Jakuba.
 5. Inauguruje działalność wspólnota „35+” dla osób powyżej 35. roku życia. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę o 19:00 w domu parafialnym. Razem z naszym gościem, ks. dr. Andrzejem Persidokiem, będziemy się zastanawiać, jak bronić swojej wiary w domu i pracy.
 6. Organizujemy wyjazd rekolekcyjno-narciarski do Wisły dla osób zaangażowanych w życie naszej parafii. Zapraszamy na spotkanie informacyjne w sobotę 20 listopada o 19:00 do domu parafialnego. Wyjazd planujemy na drugi tydzień ferii zimowych, od 5 do 11 lutego.
 7. Klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak” przy OSP Falenty zachęca do udziału w akcji oddawania krwi. W przyszłą niedzielę od 9:00 do 13:00 na parkingu parafialnym będzie można oddać krew w specjalnym autobusie. Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty. Zachęcamy do włączenia się w akcję.
 8. W tym tygodniu:
 • 9.11, wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
 • 10.11, środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • 11.11, czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,
 • 12.11, piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
 • 13.11, sobota – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 2. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

 344 total views,  1 views today