OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (18.11.2018r.)

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godzinie 17:15.
 2. W dniu dzisiejszym po Mszach św. o godzinie 10:00 i 11:30 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki szczególnie rodziców z dziećmi, gdyż gościmy Panią Bogumiłę Marię Kędziora – „Szabel”. Pani Bogumiła będzie prezentować swoje wiersze napisane dla dzieci. Pani Bogumiła jest poetką, członkiem Klubu Literackiego „Kaliope” działającego w Centrum Kultury Raszyn. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dziś możemy wziąć udział w akcji krwiodawstwa. Ambulans do poboru krwi będzie znajdował się na parkingu przy naszym kościele w godzinach od 9:00 do 14:00. By oddać krew wymagany jest dowód osobisty oraz dobry stan zdrowia. Zapraszamy.
 4. Również dziś zapraszamy dzieci z klas III szkoły podstawowej wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. O godzinie 16:00 spotykamy się na Mszy świętej. Po Mszy świętej odbędzie się konferencja dla rodziców w domu parafialnym, dzieci natomiast w tym czasie będą miały spotkanie w dolnym kościele.
 5. Także w dniu dzisiejszym zapraszamy młodzież z klas 3 gimnazjum, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotykamy się na Mszy świętej o godzinie 18:00. Po Mszy świętej zapraszamy na konferencję do dolnego kościoła.
 6. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą wieczorną, podczas której będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy. Po zakończeniu Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
 7. We wtorek zapraszamy na godzinę 17:00 na modlitwę różańcową w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Na Mszy świętej o godzinie 18:00 będziemy modlić się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 8. Przypominamy, że spotkania wspólnoty „Trzeba siać Junior” odbywają się w soboty o godzinie 11:00 w domu parafialnym. Zapraszamy dzieci z klas 3,4,5,6 i 7.
 9. W sobotę zapraszamy Apostolat Maryjny Cudownego Medalika na godzinę 10:00 do dolnego kościoła na Mszę świętą i spotkanie formacyjne.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godzinę 16:00 do domu parafialnego na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
 11. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież z klas 8 szkoły podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotykamy się na Mszy świętej o godzinie 18:00, a po Mszy świętej na konferencji w dolnym kościele.
 12. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych Pan Organista rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. W rozpoczynającym się tygodniu odwiedzi:

Poniedziałek 19.11.

Rano: ul. Raszyńska

Po południu: ul. Dolna

Wtorek 20.11.

Rano: ul. Waryńskiego

Po południu: ul. Waryńskiego (ciąg dalszy)

Środa 21.11.

Rano: ul. Partyzantów i ul. Popularna

Po południu: ul. Łąkowa, ul. Wąska i ul. Bliska

Czwartek 22.11.

Rano: ul. Ciasna, ul. Błotna i ul. Własna

Po południu: ul. Zacisza, ul. Niska, ul. Wodna i ul. Ogrodowa

Piątek 23.11.

Rano: ul. Pruszkowska

Po południu: ul. Trakt Grocholicki, ul. Brzozowa, ul. Lipowa i Poprzeczna

Sobota 24.11.

Od rana: ul. Godebskiego od ul. Pruszkowskiej w kierunku kościoła

Z przyczyn niezależnych plan ten może ulec zmianie

 1. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na zabawę ,, Mikołajkową” prowadzoną przez profesjonalnych animatorów. W planach są: tańce, konkursy, spotkanie z Mikołajem i inne niespodzianki. Zabawa odbędzie się 1 Grudnia o godz. 16.00 w domu parafialnym. Zapisy dziś po każdej Mszy św. w zakrystii.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • We wtorek 20.11. – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana
 • W środę 21.11. – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 • W czwartek 22.11. – Wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
 • W sobotę 24.11. – Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i Towarzyszy
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i polecamy ich opiece Matki Bożej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej i nasz biuletyn parafialny.

 

288 total views, 1 views today