OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IX NIEDZIELA ZWYKŁA, 02.06.2024

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Głównym wydarzeniem tego Dnia będzie uroczysta Msza Święta o godzinie 12:00 z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem i z homilią ks. kard. Grzegorza Rysia.
O godz. 8:00 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja z relikwiami Świętej Jadwigi, Króla Polski, która przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do udziału w orszaku procesyjnym wszystkich wiernych. Tego dnia w całej Polsce będzie trwała zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

2. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne. Będą się odbywały po Mszy świętej o 18:00. Wyjątkiem jest niedziela – wówczas nabożeństwo i procesja o godzinie 17:15. Zapraszamy parafian, asystę liturgiczną a także dzieci, szczególnie pierwszokomunijne, do sypania kwiatów

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca przy naszej parafii, posługuje Modlitwą Wstawienniczą. Najbliższy termin spotkania to 20.06.2024. Więcej informacji można uzyskać u ks. Jacka.

4. W tym tygodniu:
– we wtorek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą – dziękczynną za wsparcie materialne i duchowe Seminarium Duchownego w Warszawie, którą odprawią tegoroczni Neoprezbiterzy. Na Mszę świętą szczególnie zapraszamy Koła Żywego Różańca. Ze względu, że Neoprezbiterzy w I środę miesiąca będą sprawować Mszę św. na Jasnej Górze, została ona przeniesiona na najbliższy wtorek.
W tym dniu przypada 36. rocznica konsekracji biskupiej ks. kardynała Kazimierza Nycza. Polecamy go modlitewnej pamięci naszych parafian.
– w I Środę Miesiąca – o godz. 17:15 różaniec następnie Msza św. z konferencją dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 18:00.
– w I Czwartek Miesiąca – o godz. o 18:00 Msza św. o powołania i za powołanych, następnie „Godzina święta” i adoracja Najświętszego Sakramentu do Godziny 21:00 prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Tego dnia kończymy oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie wianków.
– w I Piątek Miesiąca będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź w kościele rano podczas Mszy św., i po południu od godz. 17:00. Od godziny 9:00 kapłani udadzą się z komunią św. do chorych. Zapraszamy na Mszę zbiorową o godz. 18:00. Intencje można zamawiać w kancelarii, zakrystii oraz bezpośrednio przed Mszą. Po Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– w sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Loading