OGŁOSZENIA PARAFIALNE, NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 31.03.2024

1. Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Wszystkim naszym Parafianom oraz przybyłym Gościom życzymy nadziei i radości płynących z faktu, że Jezus pokonał śmierć, szatana i grzech. Niech Wasze serca napełniają się Bożym pokojem, jedyną ostoją człowieka wobec zła.

2. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte jeszcze o godzinie 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 20:30.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte według porządku niedzielnego, nie będzie Mszy w dolnym kościele o 10:00 z udziałem przedszkolaków.

4. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu do Świąt Paschalnych: Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu Pawłowi Kaczyńskiemu, naszemu organiście, chórowi Effatha. Dziękujemy za przygotowanie Grobu Pańskiego panu Adamowi Kuzawińskiemu, członkom Domowego Kościoła, Wspólnoty 35+, lektorom. Siostrze Elizeuszy za przygotowanie Ciemnicy oraz dekoracje kwiatowe. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Raszyna za czuwanie przy Grobie Pańskim oraz panu Arkadiuszowi Janiszewskiemu z Janczewic za dar żywych palm na Niedzielę Palmową oraz tym wszystkim, którzy przynosili kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.

5. „Warto służyć każdemu człowiekowi i dla każdego warto się poświęcić” – bł. kard. Stefan Wyszyński.

Te słowa doskonale odzwierciedlają postawę naszych Parafian, którzy po raz kolejny okazali wielkie serce, angażując się w pomoc bliźniemu.

Przekazane przez ofiarodawców produkty spożywcze oraz chemiczne trafiły do około 80 osób na terenie naszej parafii, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Dziękujemy za każdy dar, każdy włożony do kosza Caritas produkt, każdy grosz wrzucony do puszek, również za otwartość i życzliwość, która w tym niełatwym czasie jest szczególnie cenna i potrzebna. W ten sposób wspólnie realizujemy misję Dobrego Samarytanina wynikająca z chrześcijańskiego obowiązku.

Dziękujemy: Państwu Kazimierzowi i Bożenie Bała oraz Państwu Sośnickim za wyroby cukiernicze, Państwu Rackim za wyroby wędliniarskie, panu Jackowi Wyszomirskiemu za chemię gospodarczą, Państwu Bukalskim za miód, firmie OLDAR Group za jajka oraz Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za złożone dary oraz zespołowi Caritas za przygotowanie i rozprowadzenie paczek świątecznych.
Serdeczne Bóg zapłać za Wasze ogromne serca.

6. W tym tygodniu:
– I Środa Miesiąca – o godz. 17.15 różaniec następnie Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca z konferencją o godz. 18.00
– I Czwartek Miesiąca – o godz. o 18.00 Msza św. o powołania i za powołanych, następnie „Godzina święta” i adoracja Najświętszego Sakramentu do Godziny 21.00 prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
– I Piątek Miesiąca – przed południem kapłani udadzą się z Komunią świętą do chorych. Spowiadamy rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza św. zbiorowa i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Intencje można zamawiać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio przed Mszą św.
– I Sobota Miesiąca – godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny o godzinie 7.30, o godzinie 8.00 Msza święta i nabożeństwo pierwszo-sobotnie.
Również w I Sobotę Miesiąca pragniemy szczególnie zaprosić dzieci wraz z rodzicami na nabożeństwo pierwszo sobotnie specjalnie dla nich. Rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 11.00 a po niej nabożeństwo wynagradzające.
– w przyszłą niedzielę, 07.04, w domu parafialnym będzie można skorzystać z porad prawnych od godziny 11.00 do 13.00.

Loading