OGŁOSZENIA PARAFIALNE, SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.02.2024

1. Dzisiaj Szósta Niedziela w ciągu roku. To również 32. Światowy Dzień Chorego przeżywany pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”.

2. W tym tygodniu:
– w środę rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do najważniejszych świąt w roku, do Triduum Paschalnego. Tego dnia, w Środę Popielcową, obowiązuje nas post ścisły: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki, w tym jeden do syta. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godzinie 6:30, 8:00, 10:00 oraz po południu o godzinie 16:30, 18:00 (z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy) i o 20:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Zachęcamy także do udziału w nabożeństwach pomagających dobrze przeżyć Wielki Post. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o 16:30 z rozważaniami dla dzieci, o 17:15 dla młodzieży i dorosłych oraz o 19:00 z rozważaniami dla młodzieży i dorosłych. W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.
– w piątek zapraszamy na Mszę świętą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, podczas której wypraszamy potrzebne łaski przy jego relikwiach.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy spotkanie dla rodziców w dolnym kościele i dla dzieci w domu parafialnym.

4. Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne „Kredkami do nieba” odbywające się w naszej parafii w każdą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.30 w domu parafialnym.

5. W naszej parafii organizujemy weekendowy kurs przedmałżeński w formie warsztatowej, który obejmuje 3 intensywne spotkania sobotnie. Zaczynamy 24 lutego od godziny 10.00 a kończymy popołudniu. Więcej informacji u ks. Rafała.

Loading