OGŁOSZENIA PARAFIALNE, NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 24.03.2024

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Obrzęd błogosławieństwa palm będzie na każdej Mszy świętej. O godzinie 11:00 szczególnie zapraszamy dzieci. Spotykamy się przy kapliczce na ul. Godebskiego – tam zostaną poświęcone palmy i wyruszy procesja z palmami do naszego kościoła. Dzisiaj nie ma Mszy świętej o 10:00 w dolnym kościele dla przedszkolaków.

2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.

3. Także dzisiaj dzieci i schola parafialna rozprowadzają przed kościołem palmy wielkanocne. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii. Bóg zapłać w ich imieniu.

4. Ofiary na przygotowanie Grobu Pana Jezusa, Ciemnicy oraz dekorację kościoła na święta wielkanocne można składać w zakrystii oraz w kancelarii. Dziękujemy wszystkim osobom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę.

5. W kościele wystawione są kosze na artykuły spożywcze i chemiczne, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian. Przy stoliku z prasą można zabrać kartkę z produktami, które będą potrzebne do paczki. Dziękujemy za pamięć o osobach uboższych z naszej parafii.

6. W Wielką Środę, 27 marca, od 9:00, kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób, które chciałyby skorzystać z tej posługi, można zgłosić w kancelarii lub zakrystii.

7. Wielka Środa to ostatni dzień pracy kancelarii parafialnej przed Świętami. Zapraszamy ponownie we wtorek po Wielkanocy.

8. Plan Triduum Paschalnego w naszym kościele:

• Wielki Czwartek o godzinie 10:00 kapłani będą celebrowali Mszę świętą Krzyżma w warszawskiej katedrze pod przewodnictwem arcybiskupa warszawskiego, księdza kard. Kazimierza Nycza.

O godzinie 18:00 zapraszamy na Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za sakrament Eucharystii
i Kapłaństwa.
Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 22:00.

• W Wielki Piątek zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godzinie 7:30. W ciągu dnia adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i możliwość spowiedzi.

O godzinie 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale. Po Liturgii możliwość czuwania przy grobie Pana Jezusa i spowiedzi do godziny 1:00 w nocy.
Tego dnia rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę nowenna o godzinie 15:00, a w kolejne dni o 17:45.
W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym jeden do syta.

• W Wielką Sobotę zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godzinie 7:30. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od 8:00 do 19:00.
W ciągu dnia adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim oraz możliwość spowiedzi.

Liturgia Wigilii Paschalnej, w sobotę o godzinie 20:00. Prosimy przynieść ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.

W Wielką Sobotę będzie można nabyć u ministrantów wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji trafią na fundusz ministrancki, które przeznaczone są na ich wakacyjny wyjazd rekolekcyjno-formacyjny. Za złożone ofiary dziękujemy.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza święta rezurekcyjna
o godzinie 6:00. Rozpoczniemy ją procesją na którą zapraszamy naszych parafian oraz przybyłych gości.
Do udziału w procesji zapraszamy asystę liturgiczną, Straż Pożarną, panie do niesienie świec, panów do baldachimu i feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy także o przynoszenie kwiatów.
W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy świętej o godzinie 7:00 i 8:30 oraz w dolnym kościele o godzinie 10:00. Kolejne Msze św. jak w każdą niedzielę o godzinie 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 i 20:30.

10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego, nie będzie Mszy w dolnym kościele o 10:00 z udziałem przedszkolaków.

Loading