OGŁOSZENIA PARAFIALNE, V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17.03.2024

1. Dzisiaj przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu.

2. Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.

3. Dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
i ich rodziców na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy spotkanie dla rodziców w dolnym kościele i dla dzieci w domu parafialnym.

4. Także dzisiaj dzieci i schola parafialna rozprowadzają przed kościołem palmy na zbliżającą się Niedzielę Palmową. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii. Bóg zapłać w ich imieniu.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Obrzęd błogosławieństwa palm będzie na każdej Mszy świętej. O godzinie 11:00 szczególnie zapraszamy dzieci. Spotykamy się przy kapliczce na ul. Godebskiego – tam zostaną poświęcone palmy i wyruszy procesja z palmami do naszego kościoła. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o 10:00 w dolnym kościele.

6. Ofiary na przygotowanie Grobu Pana Jezusa, Ciemnicy oraz dekorację kościoła na święta wielkanocne można składać w zakrystii oraz w kancelarii. Dziękujemy za złożoną ofiarę Kółkom Żywego Różańca: Matki Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Matki Bożej Królowej Pokoju z Raszyna, Matki Bożej Wniebowziętej z Grocholic, mieszkańcom Janczewic oraz osobom indywidualnym.

7. W kościele wystawione są kosze na artykuły spożywcze i chemiczne, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian. Przy stoliku z prasą można zabrać kartkę z produktami, które będą potrzebne do paczki. Dziękujemy za pamięć o osobach uboższych z naszej parafii.

8. W tym tygodniu:
– we wtorek, 19. marca będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. zbiorową o godz. 18.00 w intencji solenizantów, którym patronuje św. Józef oraz w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy. Intencje za solenizantów można zamawiać w zakrystii lub bezpośrednio przed Mszą świętą.
– w środę, 20. marca, o godz. 17.00 różaniec wspominkowy za zmarłych a następnie Msza św. w ich intencji.
– w piątek, 22. marca Msza święta o godz. 18.00 za zmarłych, których w tym miesiącu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej.
Również w piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej Gminy. Rozpoczniemy ją Mszą świętą w parafii św. Bartłomieja w Rybiu o godzinie 18:00, a po Mszy świętej wyruszymy na nasze ulice, kończąc drogę krzyżową w kościele św. Szczepana w Raszynie. Na zakończenie nabożeństwa wszyscy, którzy nie byli na Mszy świętej, a są w stanie łaski uświęcającej będą mogli przyjąć Komunię świętą. Będzie to jedyna droga krzyżowa tego dnia.
– w sobotę 23. marca o godzinie 10.00 w dolnym kościele spotkanie formacyjne wspólnoty Cudownego Medalika.

9. W Wielką Środę, 27 marca, od 9:00, kapłani udadzą się na dodatkową wizytę z sakramentami do chorych. Nazwiska osób, które chciałyby skorzystać z tej posługi, można zgłosić w kancelarii lub zakrystii.
10. Stowarzyszenie „Zmieniamy Gminę Raszyn” we współpracy z Centrum Kultury Raszyn, już po raz kolejny ma przyjemność zaprosić mieszkańców na Raszyński Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w niedzielę, 24. marca w godzinach 9.00-15.00 przy budynku Austerii.
Z kolei w budynku Austerii od godziny 13.00-15.00 odbędą się warsztaty wielkanocne, na których dzieci i dorośli będą ozdabiać jajka styropianowe i gęsie. Wykonane prace mieszkańcy będą mogli zabrać ze sobą.

Loading