OGŁOSZENIA PARAFIALNE, IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 10.03.2024

1. Dzisiaj przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Przypominamy
o nabożeństwach wielkopostnych:
w piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
– o 16:30 z rozważaniami dla dzieci;
– o 17:15 dla młodzieży i dorosłych;
– oraz o 19:00 z rozważaniami dla młodzieży i dorosłych.
W niedziele zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00.

2. Także dzisiaj zapraszamy uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na Mszę świętą o godzinie 18:00 i na spotkanie formacyjne po Mszy świętej w kościele.

3. Od jutra do środy włącznie odbędą się wielkopostne rekolekcje szkolne dla uczniów szkoły podstawowej w Raszynie. Pamiętajmy w modlitwie o owoce tych rekolekcji.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
i ich rodziców na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy spotkanie dla rodziców w dolnym kościele i dla dzieci w domu parafialnym.

5. Ofiary na przygotowanie Grobu Pana Jezusa, Ciemnicy oraz dekorację kościoła na święta wielkanocne można składać w zakrystii oraz w kancelarii. Dziękujemy za złożoną ofiarę Kółkom Żywego Różańca: Matki Bożej Pocieszenia z Falent, Niepokalanego Poczęcia NMP z Janek, Matki Bożej Dobrej Śmierci z Raszyna, Matki Bożej Ostrobramskiej z Raszyna, Matki Bożej Saletyńskiej z Raszyna, Matki Bożej Królowej Świata z Raszyna oraz osobom indywidualnym.

6. W kościele wystawione są kosze na artykuły spożywcze i chemiczne, którymi możemy wesprzeć potrzebujących parafian. Przy stoliku z prasą można zabrać kartkę z produktami, które będą potrzebne do paczki. Dziękujemy za pamięć o osobach uboższych z naszej parafii.

7. W tym tygodniu:
– w czwartek 14. marca po Mszy świętej o godzinie 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Od godziny 20.00 adorację poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła w intencji osób uzależnionych.
– w sobotę, 16. marca o godzinie 18.00, zapraszamy na Mszę św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W naszym kościele przy jego relikwiach ustawiona jest puszka, do której można wrzucać intencję na Mszę świętą za wstawiennictwem świętego papieża. Zachęcamy, aby przez wstawiennictwo Świętego Papieża polaka zawierzać sprawy osobiste i rodzinne a także Ojczyzny i świata Bożemu Miłosierdziu.
– w przyszłą niedzielę dzieci i schola parafialna będą rozprowadzać przed kościołem palmy na zbliżającą się Niedzielę Palmową. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii. Bóg zapłać w ich imieniu.

Loading