OGŁOSZENIA PARAFIALNE, PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY, 28.04.2024

1. Dzisiaj przeżywamy Piątą Niedzielę Wielkanocną. Po mszy świętej przy wyjściu parafialny zespół Caritas zbiera ofiary do puszek na rzecz potrzebujących z terenu naszej parafii.
Także dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11:30 zapraszamy do domu parafialnego na występ recytatorski wierszy wielkanocnych wykonany przez dzieci naszej parafii natomiast o godzinie 19:00, w domu parafialnym spotkanie formacyjne Wspólnoty 35+. Zapraszamy na prelekcję księdza doktora Andrzeja Bosowskiego pt. „Teologia małżeństwa w nauczaniu św. Pawła Apostoła”

2. W naszej parafii organizujemy weekendowy kurs przedmałżeński w formie warsztatowej, który obejmuje 3 intensywne spotkania sobotnie. Rozpoczynamy 18. maja o godzinie 10:00. Zapisy przez formularz na stronie Internetowej naszej parafii lub przez Facebooka parafii.

3. Zapraszamy na autokarową jednodniową pielgrzymkę do Markowej (miejsca męczeństwa błogosławionej rodziny Ulmów) i do Przemyśla. Wyjazd w sobotę 18 maja o godzinie 5:30 sprzed kościoła i powrót około godziny 20:30. Koszt pielgrzymki z ubezpieczeniem i przewodnikiem to 115 zł. Przy zapisie podajemy numer PESEL i wpłacamy zaliczkę 60 zł. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii. Zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce.

4. W najbliższy poniedziałek, 29. kwietnia, o godz. 19:00 w kancelarii parafialnej odbędzie się spotkanie dla dorosłych kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygotowań. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji u ks. Mateusza.

5. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny wpatrujemy się w Maryję, Matkę Zbawiciela. Pragniemy wysławiać Ją słowami „Litanii Loretańskiej” podczas tradycyjnych nabożeństw majowych, które odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedzielę
o godzinie 17:15. Serdecznie zapraszamy.

6. W dniach 1, 2 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. 4 maja w archidiecezji warszawskiej rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów, która potrwa do 11 maja. Plan peregrynacji wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

8. Informujemy, że I Komunia święta w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 19. maja na Mszach świętych o godzinie 10:00 i 11:30. Rocznica I Komunii świętej będzie w niedzielę, 26. maja o godzinie 11:30. Sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii będzie udzielony we wtorek, 28. maja o godzinie 18:00.

9. W tym tygodniu:
– jutro /w poniedziałek/ obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
– I Środa Miesiąca – o godz. 17:15 różaniec następnie Msza św. z konferencją dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 18:00.
– I Czwartek Miesiąca – o godz. o 18:00 Msza św. o powołania i za powołanych, następnie „Godzina święta” i adoracja Najświętszego Sakramentu do Godziny 21:00 prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
– w piątek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. w dolnym kościele o godz. 10:00. O godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo majowe a o godz. 18:00 na Mszę św. zbiorową, na którą intencje można zamawiać w zakrystii, kancelarii lub bezpośrednio przed Mszą św.
– I Sobota Miesiąca – godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny o godzinie 7.30, o godzinie 8.00 Msza święta i nabożeństwo pierwszo-sobotnie.

Loading