OGŁOSZENIA PARAFIALNE, UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 26.05.2024

1. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 11:30 dzieci klas czwartych, szkoły podstawowej naszej parafii będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej.

2. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedzielę o godzinie 17:15.

3. Rodziny wraz z dziećmi zapraszamy na wyjazd rekolekcyjno-wypoczynkowy do Ząbkowic Śląskich w Kotlinie Kłodzkiej, w terminie 22-27 lipca. Możliwość zapisów w zakrystii, kancelarii oraz u ks. Mateusza który udziela również więcej szczegółowych informacji.

4. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Strażak” przy OSP Falenty, zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi. Ambulans do pobierania krwi będzie czekał dzisiaj, w godzinach 9.00 – 13.30 na terenie parkingu przy naszym kościele. Potrzebny dowód osobisty i dobry stan zdrowia.
5. We wtorek, podczas Mszy o godzinie 18:00, młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk Księdza kardynała Kazimierza Nycza sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania, zapraszamy też do udziału we Mszy świętej. Tego dnia nabożeństwo majowe będzie o godzinie 17:45.
6. W czwartek, 30.05, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Boże Ciało. Msze święte tego dnia będą o godzinie: 7:00, 8:30, 10:00, 18:00 i 20:30. Zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godzinie 10:00, którą odprawi ks. Paweł Klefas, neoprezbiter, który jako Diakon odbywał w minionym roku praktyki duszpasterskie w naszej parafii. Homilię wygłosi ks. Rektor Krzysztof Szwarc. Po Mszy świętej procesja do czterech ołtarzy. Zapraszamy do udziału we Mszy i procesji wszystkich naszych Parafian a także członków wspólnot i grup parafialnych ze sztandarami i innymi symbolami, zapraszamy asystę liturgiczną, dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne, do sypania kwiatów i niesienia poduszek. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania na procesję podczas uroczystości Bożego Ciała. Przyjmujemy je w zakrystii. Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym czasie nam pomagają. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji, która będzie w tym roku szła ulicami: Godebskiego, Zacisze, Wodna, Wysoka, Godebskiego, Sportowa, Alej Krakowska.
7. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne. Będą się odbywały po Mszy świętej o 18:00. Wyjątkiem jest niedziela – wtedy zapraszamy na nabożeństwo i procesję o godzinie 17:15.

8. W tym tygodniu:
– dzisiaj, o godzinie 18:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Nowożeńców, którzy w maju w naszym kościele zawarli sakramentalny związek małżeński; natomiast o godzinie 19:00, zapraszamy członków wspólnoty 35+, oraz zainteresowanych na spotkanie z dr Hanną Wojkowską (współpracownicą profesora Bogdana Chazana, światowej sławy ginekologa). Temat spotkania „Manipulacje medialne i ich wpływ na mentalność rodzin w sprawie antykoncepcji, aborcji oraz metody in vitro”.
– we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego
– w piątek, 31. maja Msza święta o godz. 18.00 za zmarłych, których w tym miesiącu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej.
– w I Sobotę Miesiąca – godzinki ku czci NMP o godz. 7.30, o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszo sobotnie.
Tego dnia rozpoczniemy Nabożeństwo Czerwcowe, które odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedzielę o godzinie 17:15.
– w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

Loading