OGŁOSZENIA PARAFIALNE, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 12.05.2024

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00 a w niedzielę o godzinie 17:15.

2. Dzisiaj w domu parafialnym można skorzystać z porad prawnych od godziny 11.00 do 13.00.

3. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, 13. maja rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwa do Matki Boskiej Fatimskiej. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo fatimskie z procesją. Na procesję prosimy przynieść świece.

4. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową jednodniową pielgrzymkę do Markowej (miejsca męczeństwa błogosławionej rodziny Ulmów) i do Przemyśla. Wyjazd 18. maja o godzinie 5:30. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii.

5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę, która odbędzie się 08-13 lipca. Koszt pielgrzymki to ok. 600zł. Zapewniamy opiekę duchową, ubezpieczenie, transport osób i rowerów z powrotem do Raszyna. Zapisy przyjmujemy przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie parafii. Wszystkie szczegóły pielgrzymki zostaną podane na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się dzisiaj, o godzinie 15:00 w domu parafialnym.

6. W tym tygodniu:
– w czwartek, 16. maja, o godzinie 18:00, zapraszamy na Mszę św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W naszym kościele przy jego relikwiach ustawiona jest puszka, do której można wrzucać intencję na Mszę świętą za wstawiennictwem świętego papieża. Tego dnia będziemy także obchodzić uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i naszej metropolii. Zachęcamy, aby przez wstawiennictwo tych dwóch Wielkich Świętych Polaków zawierzać sprawy osobiste i rodzinne a także naszej Ojczyzny i świata Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
– przyszła niedziela, to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia na Mszy świętej o godz. 10:00 i 11:30 dzieci klas trzecich naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej. Otoczmy modlitwą dzieci i ich rodziców w tak ważnym dla nich dniu. Spowiedź oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych będzie w sobotę o godz. 16:00.
Tego dnia zapraszamy także na Mszę świętą o godzinie 18:00 w intencji Ojczyzny i samorządu naszej Gminy za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami Świętego Męczennika.

7. Został poddany renowacji obraz Jezusa Miłosiernego, który wisi w prezbiterium. Pragnę serdecznie podziękować konserwatorowi, panu Tadeuszowi Molga. Dziękuję sponsorom za dar serca w postaci ofiary 5000 złotych. Dziękuję panu Wojciechowi Urniaż za wypożyczenie rusztowania i pomoc przy zdejmowaniu i zawieszaniu obrazu. Dziękuję za pomoc kapłanom i wszystkim, którzy uczestniczyli w tej niełatwej operacji.

Loading